وزیر کشور ایران خواستار تخلیه شهر سوسنگرد (خفاجیه) شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران روز سه‌شنبه 2 آوریل 2019 تخلیه برخی مناطق حاشیه رودخانه‌های در حال طغیان مانند کرخه و کارون به ویژه در مقطع زمانی فعلی در منطقه سوسنگرد (خفاجیه) را ضروری دانست.

به گزارش عصر ایران «عبدالرضا فضلی» درباره اقدامات پیشگیرانه برای کاهش آسیب‌های ناشی از سیل، «خواستار تخلیه شهر سوسنگرد شده»و تخلیه این شهر «به ویژه در مقطع زمانی فعلی» را ضروری دانست. او همچنین خواستار تخلیه برخی مناطق حاشیه رودخانه‌های در حال طغیان کارون و کرخه شد.

پیش از آن «غلامرضا شریعتی»، استاندار «خوزستان» با اعلام «ضرورت تخلیه 71 روستا»، احتمال تخلیه شهرهای این استان را نیز رد نکرد و گفت که «اگر قرار است روستا یا شهری تخلیه شود اعلام خواهد شد.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روز سه‌شنبه 2 آوریل 2019 شریعتی گفت به شهرهای استان اعلام آماده‌باش داده شده و با تاکید بر اینکه «فعلا اقدامات دیگری در حال انجام است تا از تخلیه شهر جلوگیری شود» گفت که «اگر قرار است روستا یا شهری تخلیه شود اعلام خواهد شد.»

او همچنین تاکید کرد: «به شهرهای پایین دست کرخه از جمله سوسنگرد، رُفَی و بستان اعلام آماده‌باش شده است و به روستاهای حاشیه کرخه نیز اعلام کرده‌ایم که تخلیه شوند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید