با شدت گرفتن بحران سیل در ایران انتقادات مقامات این کشور از همدیگر بالا گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نماینده مردم تهران در مجلس، سیل اخیر در ایران را آزمونی برای محک زدن توانمندی بدنه مدیریتی کشور در بحران‌ها دانست که بی تدبیری بدنه اجرایی را برملا کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه‌شنبه 2 آوریل، ابوالفضل سروش، در صفحه توئیتر خود نوشت: «سیل روزهای اخیر گلستان، مازندران، شیراز، خوزستان، لرستان و… به آزمونی برای محک زدن توانمندی بدنه مدیریتی کشور در بحران‌ها بدل شد. آزمونی که متأسفانه از بی تدبیری رخنه کرده در بدنه اجرایی کشور پرده برداشت. حذف نخبگان در جدال‌های سیاسی یکی از علل بروز این نابسامانی است».

بر اساس گزارش جماران، پروانه مافی، دیگر نماینده مردم تهران در مجلس نیز با انتقاد از عملکرد مدیریت بحران در سیل اخیر، در حساب توییتری خود نوشت: «وظیفه ذاتی سازمان مدیریت بحران آمادگی در برابر حوادث است، لذا غافلگیری در این حوزه بی معناست. زلزله کرمانشاه و سیل گلستان و مازندران، بی برنامگی، ضعف و عدم اقتدار در مدیریت این سازمان را کاملا علنی کرده است. وزارت کشور باید هر چه زودتر به این سازمان سامان مناسبی دهد».

از سوی دیگر، حسن روحانی، در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان با انتقاد از عملکرد نیروی سپاه پاسداران برای کنترل سیل، شکستن جاده‌ها و ریل راه آهن در شهرهای سیل زده شمال ایران را بدون فایده و تاثیر دانست.

وی درباره اقدامات سپاه در مواجهه با سیل گفت: «فقط آب را از این ور برده به آن ور، از آق قلا برده به گمیشان، فرقی نکرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید