تاج‌زاده خواستار بازنگری حکومت ایران در ممنوعیت مشروبات الکلی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی تاج‌زاده فعال اصلاح طلب و از مدیران سابق نظام ایران، خواستار بازنگری حکومت این کشور در ممنوعیت فروش مشروبات الکلی شد.

تاج‌زاده یکشنبه 31 مارس در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: « چند هموطن دیگر باید بینایی خود را از دست بدهند یا دچار مرگ_مغزی شوند تا دولتمران قبول کنند راهبرد آنان درباره مشروبات_الکلی اشتباه است و شکست‌خورده؟»

او ادامه داد: «آیا نخستین وظیفه هر حکومتی حفظ جان و مال و سلامت شهروندان نیست؟»

سالانه شمار زیادی از شهروندان ایرانی به دلیل مصرف مشروبات الکلی تقلبی جان خود را از دست می‌دهند یا دچار مشکلات دیگری از جمله نابینایی می‌شوند. آمار این‌گونه رویدادها در ماه‌های اخیر بیشتر شده است.

فروش مشروبات الکلی در ایران ممنوع است و با آن برخورد می‌شود. از این رو کسانی که خواهان خرید مشروب هستند، به راه‌های قاچاق روی می‌آورند که در برخی مواقع، مشروبات تقلبی از آب در می‌آید.

هفته گذشته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز هشتم فروردین اعلام کرد که «تعداد مسموم‌شدگان با الکل در آذربایجان شرقی به 240 نفر رسیده است».

به گفته وی، «به این دلیل 10۰ نفر جان خود را از دست دادند. سه نفر بینایی خود را از دست داده‌اند و افرادی نیز دچار مرگ مغزی شده یا در بخش ICU بستری و دیالیز شدند».

از سویی یاسر رایگانی سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی ایران دوشنبه درباره اقدامات این سازمان در تعطیلات نوروزی گفت: «از آغاز طرح نوروزی این سازمان تعداد 11 رستوران در جاده چالوس پلمب گردیده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید