فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • استاندار خوزستان: اهواز در خطر است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان روز یک‌شنبه 31 مارس تایید کرد که طبق برآوردها ظرف پنج روز آینده 2 میلیارد و 956 میلیون مترمکعب آب وارد خوزستان می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری فارس، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفته است، دو روستا در معرض آسیب هستند و سیل‌بند آنها شکسته است اما مردم حاضر به ترک منطقه نیستند و ما مراقبت کرده‌ایم. وی گفت: «امیدواریم پیش‌بینی‌ها خطا داشته باشند».

  شریعتی افزود، حداقل پنج روز به طور حاد گرفتار هستیم و بعد از آن گرفتاری کمتر می‌‌شود.

  این در حالی است که احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران، شنبه 30 مارس از مرگ 42 نفر در اثر وقوع سیلاب‌های اخیر در ایران خبر داده و گفت: در موج نخست بارندگی‌ها که پیش از سال نو در برخی استان‌ها رخ داد، در استان‌های مازندران(5 نفر) گلستان (2 نفر) و خراسان شمالی (2 نفر)، جان خود را بر اثر سیل و یا حوادث ناشی از آن از دست دادند.

  وی افزود: «در نوروز و با شدت گرفتن باران و سیل، 33 نفر در استان‌های مختلف، جان باختند که استان فارس با 19 فوتی، در صدر استان‌های کشور قرار می‌گیرد. وی یادآوری کرد، آمار سازمان پزشکی قانونی مربوط به اجسادی است که تا امروز (شنبه 10 فروردین 1398) به این سازمان ارجاع شده است».

  گفتنی است، از چند روز گذشته، وقوع سیل در مازندران و گلستان، مردم شمال ایران را گرفتار کرد. از سوی دیگر، طبق اخبارهای منتشر شده، استان‌های غربی و جنوب غربی ایران نیز طی روزهای اخیر با هشدار سیل رو به رو شدند.

  استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس درگیر سیل شدند. تصاویر منتشر شده از این استان‌ها، نشان از وضعیت نامساعد شهرهای مختلف می‌دهد.

  سیل وحشتناک در شیراز منجر به واژگونی و تصادف چندین خودرو شد. گزارش‌ها حاکی از وقوع تصادف زنجیره ای چندین خودرو در این شهر و اختلال در تردد سواره و پیاده شد؛ تصاویر گویای این بود که سیلاب تعداد زیادی خودرو مسافران و شهروندان را با خود برده و موجب تصادف شد. همچنین بارش های شدید، بازار وکیل شیراز را دچار سیل کرد.

  در شط العرب (اروندرود) خوزستان نیز حادثه روی داد. بالا آمدن سطح آب رودخانه در این منطقه، باعث نفوذ آب و شکسته شدن برخی از سدبندهای این بخش از آبادان و سرازیر شدن آب به خیابان‌ها و اطراف منازل شد و حتی سیل به شهرستان اندیمشک نیز رسید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران