.
.
.

رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران: 42 نفر در سیل کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران، از مرگ 42 نفر در اثر وقوع سیلاب اخیر در ایران خبر داد.

احمد شجاعی، شنبه 10 فرودین 1398، با تفکیک بارندگی‌ها به دو مرحله روزهای پایانی سال 1397 و روزهای آغازین سال 1398، به خبرگزاری ایسنا گفت: در موج نخست بارندگی‌ها که پیش از سال نو در برخی استان‌ها رخ داد، در استان‌های مازندران(5 نفر) گلستان (2 نفر) و خراسان شمالی (2 نفر)، جان خود را بر اثر سیل و یا حوادث ناشی از آن از دست دادند.

وی افزود: «در نوروز و با شدت گرفتن باران و سیل، 33 نفر در استان‌های مختلف، جان باختند که استان فارس با 19 فوتی، در صدر استان‌های کشور قرار می‌گیرد. وی یادآوری کرد، آمار سازمان پزشکی قانونی مربوط به اجسادی است که تا امروز (شنبه 10 فروردین 1398) به این سازمان ارجاع شده است».

گفتنی است، از چند روز گذشته، وقوع سیل در مازندران و گلستان، مردم شمال ایران را گرفتار کرد. از سوی دیگر، طبق اخبارهای منتشر شده، استان های غربی و جنوب غربی ایران نیز طی روزهای اخیر با هشدار سیل رو به رو شدند.

استان های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس درگیر سیل شدند. تصاویر منتشر شده از این استان ها، نشان از وضعیت نامساعد شهرهای مختلف می دهد.

سیل وحشتناک در شیراز منجر به واژگونی و تصادف چندین خودرو شد. گزارش ها حاکی از وقوع تصادف زنجیره ای چندین خودرو در این شهر و اختلال در تردد سواره و پیاده شد؛ تصاویر گویای این بود که سیلاب تعداد زیادی خودرو مسافران و شهروندان را با خود برده و موجب تصادف شد. همچنین بارش های شدید، بازار وکیل شیراز را دچار سیل کرد.

در شط العرب (اروندرود) خوزستان نیز حادثه روی داد. بالا آمدن سطح آب رودخانه در این منطقه، باعث نفوذ آب و شکسته شدن برخی از سدبندهای این بخش از آبادان و سرازیر شدن آب به خیابان ها و اطراف منازل شد و حتی سیل به شهرستان اندیمشک نیز رسید.

شهرهای مختلف لرستان نیز درگیر سیل هستند. بسیاری از مسیرها مسدود شده اند. از مردم درخواست شده از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و پل های موقت خرم رود تخریب شدند. سیل شدید پلدختر را درگیر کرده است. تصاویر منتشر شده از پارک خرم آباد نیز نشان از آبگرفتگی شدید و سیل دارد.

البته باران مسافران نوروزی در بوشهر را نیز غافلگیر کرد.