.
.
.

آمریکا 14 شخص و 17 نهاد ایرانی و شركت‌هایی در چین و روسیه را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت آمریکا با تاکید بر اینکه هر فرد و نهادی با برنامه تسلیحاتی ایران همکاری کند، را تحریم می‌کند، 14 شخص و 17 نهاد ایرانی را تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد منصور عسگری، محمدمهدی دائمی عطاران، روح‌الله قادری برمی، سعید برجی، رضا ابرهیمی، غلامرضا اطاعتی، محمدحسن حقیقیان، جلال امامی قره حاجیلو، سید اصغر هاشمی‌تبار،مهدی معصومیان، محمدرضا مهدی‌پور، اکبر مطلبی‌زاده، محمدجواد صفری و محسن شفایی را به دلیل ارتباط با برنامه موشکی ایران تحریم کرده است.

گروه ابوریحان، گروه بوعلی، گروه حیدرکرار، کیمیا پخش شرق، شرکت پیشروان داروی پردیس، پویا الکترو سامان نیرو، مرکز تحقیقاتی صدرا، گروه شهید آوینی، گروه شهید بابایی، گروه شهید چمران، گروه شهید فخار مقدم، گروه شهید کریمی، گروه شهید کاظمی، گروه شهید موحد دانش، مرکز تحقیقات فناوری و علوم شهید شکری، گروه شهید زین‌الدین و گروه تحقیقات فناوری و علوم شیخ بهایی نیز 17 نهادی هستند که تحریم شده‌اند.

مقامات آمریکایی می‌گویند که این افراد و نهادها با سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی ایران که نقش محوری در پیشبرد برنامه تولید سلاح‌های اتمی داشته، همکاری کرده‌اند

شرکت‌هایی که برای پوشش فعالیت‌های ایران به ویژه در چین و روسیه فعالیت می‌کنند، نیز تحریم شده‌اند.

واشنگتن باور دارد اهمیت این تحریم‌ها به این است که دانشمندان و شرکت‌هایی که با برنامه موشکی ایران و تسلیحات هسته‌ای این کشور همکاری می‌کنند را هدف قرار می‌دهد.

به گفته مقامات واشنگتن ایران این منابع فنی را برای توسعه برنامه‌های کشتار جمعی به کار می‌گیرد و از این رو این تحریم‌ها این افراد را هدف قرار می‌دهد.

مقامات آمریکایی تاکید کردند که ایران باید به میز مذاکرات و گفتگو درباره مسائلی که کماکان لاینحل باقی مانده‌اند، بازگردد. این مسائل شامل برنامه موشکی این کشور، برنامه هسته‌ای، حمایت از تروریسم و دخالت در امور کشورهای عربی و همسایه هستند.