.
.
.

وکیل مدافع نرگس محمدی: ممانعت از انتقال نرگس محمدی به بیمارستان غير قانونی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وکیل مدافع نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و زنان، از ممانعت رئیس بهداری زندان اوین با اعزام موکلش به بیمارستان خبر داد. این در حالی است که پیشتر دادیار ناظر زندان با اعزام محمدی به بیمارستان موافقت کرده بود.

«محمود بهزادی راد»، وکیل مدافع نرگس محمدی، یکشنبه 19 اسفند 1397، به خبرگزاری ایرنا گفت: «پیشتر، دادیار ناظر زندان با درخواست ما برای اعزام موکلم به بیمارستان، برای معالجه و درمان موافقت و خواسته بود تاریخ اعزام همزمان با حضور تمامی پزشکانی باشد که قرار است موکلم را معاینه کنند تا معاینات طی یک روز انجام شود».

وی افزود: «طی پیگیری هایی که داشتیم، در کمال تعجب اعلام شد که «عباس خانی»، رئیس بهداری زندان اوین با اعزام موکلم به بیمارستان اوین مخالفت کرده است».

بهزادی راد تاکید کرد: «در حالی این تصمیم گرفته شده که رئیس بهداری زندان اوین در جایگاهی نیست که بتواند خلاف دستور دادیار ناظر زندان رفتار کند».

وی اعلام کرد امروز، به زندان مراجعه می کند تا معلوم شود رئیس بهداری زندان اوین چرا چنین تصمیمی گرفته است.

بهزادی راد در ادامه بیان کرد: «امیدواریم با تغییری که در قوه قضائیه صورت گرفته، فرجی در رابطه با وضعیت زندانیان صورت گیرد و نگاه ها در این خصوص تغییر کند».

وکیل مدافع نرگس محمدی توضیح داد: «در حال حاضر نرگس محمدی دو سوم و نازنین زاغری سه پنجم حبس خود را تحمل کرده و هر دو مشمول آزادی مشروط می شوند که امیدواریم در دوره حضور رئیس جدید قوه قضائیه، به این موضوع توجه شود».

گفتنی است، نرگس محمدی، روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به 10 سال حبس قطعی محکوم شده است.

او چهارم مهر 1397، به دلیل اطلاع از وضع نامساعد پدرش به مدت سه روز به مرخصی آمد و هشتم مهر به زندان بازگشت. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی شش سال و هشت ماه از 10 سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.