.
.
.

قاضی پرونده گروه هدایتی: فرار یقینی موجب ضبط وثیقه‌اش شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

قاضی پرونده گروه هدایتی، با رد گفته‌های دادستان تهران مبنی بر حضور یقینی (یکی از متهمان پرونده گروه هدایتی) در بیمارستان، از فرار این متهم خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، یکشنبه 19 اسفند 1397، قاضی «مسعودی مقام» در دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی گروه هدایتی گفت: در رابطه با آقای یقینی، متهم پرونده، باید توضیحاتی داده شود.

وی افزود: برخلاف اظهارات برخی مقامات، این فرد متواری است و دستور ضبط وثیقه وی صادر شده است. این فرد از سوی برخی متهمان تهدید شده است که در جلسات حاضر نشود.

قاضی این پرونده در ادامه توضیح داد: دستور جلب ایشان را در اختیار ضابطین از همان روز اول گذاشتیم اما ایشان حق دفاع را از خود سلب می‌کنند، اگر لازم باشد فایل صوتی که آقای یقینی از سوی برخی متهمان تهدید شده است را ارائه خواهیم داد.

این در حالی است که پیش از این دادستان تهران در گفت‌وگو با رادیو اعلام کرده بود که یقینی متواری نشده و در یکی از بیمارستانها تحت مداوا قرار دارد.

نماینده دادستان نیز در همین جلسه گفت: دادستان تهران گفته بودند که ایشان در بیمارستان هستند اما به بیمارستان رفتیم و تحقیق کردیم دیدیم ایشان در آنجا نبودند.

وی افزود: آقای یقینی دیشب یک نامه فرستادند و گفته اند که من ترس دارم و به خاطر همین است که در دادگاه حاضر نمی‌شوم.

نماینده دادستان بیان کرد: قانون در این رابطه رسیدگی خواهد کرد.

گفتنی است، حسین هدایتی، یکی از بدهکاران بانک سرمایه، طبق کیفرخواست صادره برای اعضای هیئت مدیره این بانک، با پرداخت رشوه، موفق به اخذ 600 میلیارد تومان وام از بانک سرمایه شده است و اکنون از ادای دیون معوق خود استنکاف می کند.

حسین هدایتی، از طریق شرکت‌های خریداری شده و رشوه دادن، وجوه قابل توجهی، از بانک سرمایه دریافت کرده است. نماینده دادستان در جلسه دادگاه ویژه اقتصادی درباره این پرونده توضیح داد: «تعدادی از مدیران بانک سرمایه در ازای خوش خدمتی به برخی افراد و پرداخت تسهیلات کلان بدون ضابطه، امتیازات زیادی را در قالب رشوه پرداخته اند که به عنوان مثال می توان به این موضوع اشاره کرد که به پرداخت شدن تسهیلات به آقای یاسر ضیایی، قائم مقام بانک یا پرداخت تسهیلات به بهانه خوش خدمتی به آقای حسین هدایتی، بدون تودیع وثیقه انجام شده بود. همچنین می توان پرویز کاظمی، از اعضای هیئت مدیره بانک سرمایه را مثال زد که در ازای پرداخت تسهیلات کلان 600 میلیاردی به حسین هدایتی، در سمت هیئت مدیره شرکت استیل آذین منصوب شده است.

نماینده دادستان افزود: «هدایتی در پوشش هشت شرکت، تسهیلات و ضمانتنامه از بانک سرمایه اخذ کرده و عنوان کرده تمام این موارد توسط موسوی‌نژاد و یقینی صورت گرفته است».