.
.
.

سوتی تلویزیون ایران: از میان همه گزینه‌های غلط، گزینه درست را انتخاب کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در یک مسابقه اطلاعات عمومی که در تلویزیون ایران، پخش می‌شود، همه چهار گزینه‌ای که برای جواب یک سوال ارائه شده بود، اشتباه بوده و شرکت‌کننده ناچار به انتخاب یکی از گزینه‌های اشتباه شد.

در این مسابقه تلویزیونی «برنده باش» که با اجرای محمدرضا گلزار از شبکه سوم تلویزیون ایران پخش می‌شود، از یکی از شرکت‌کننده‌ها پرسیده شد که دروازه‌بان فوتبال می‌تواند چند ثانیه توپ را در دست نگاه دارد. برای پاسخ به این سوال چهار گزینه 5 ثانیه، 3 ثانیه، 4 ثانیه و 10 ثانیه ارائه شد و تمامی این چهار گزینه اشتباه و جواب صحیح 6 ثانیه است.

یکی از شرکت‌کنندگان در این مسابقه گفت که کاملا مطمئن بوده که جواب صحیح در میان گزینه‌های ارائه شده وجود نداشته و به همین دلیل فایل پی‌دی‌اف قوانین فیفا در این‌باره را به دست‌اندرکاران برنامه نشان داده است.

این موضوع سبب شد برگزارکنندگان برنامه برنده باش، با صداگذاری و برچسب گذاری روی ویدئوی این مسابقه، سعی کنند، اشتباه خود را تصحیح کنند.

در یک کنفرانس خبری که در خبرگزاری فارس برگزار شد، فاش شد که تهیه‌کنندگان برنامه از شرکت‌کنندگان تعهد گرفته‌اند که هر اتفاقی در برنامه رخ دهد، از این برنامه شکایت نکنند.