.
.
.

مدیرکل امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ازدواج سفید را معضل جدید ایران دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیرکل امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ایران، بر اساس یک پژوهش که در زمینه ازدواج سفید انجام شده، کودکان بی هویت این نوع ازدواج را به عنوان یک معضل جدید در ایران معرفی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 9 مارس 2019، امید محدث، در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قم گفت: «با توجه به این که ازدواج سفید در آینده تبعات زیانباری برای کشور خواهد داشت، باید عوامل ظهور این مساله در سطح جامعه بررسی و ریشه یابی شود».

وی با اشاره به موضوع طلاق بیان کرد: «بیشتر طلاق ها ناشی از عدم آگاهی و شناخت زوج ها از یکدیگر است و نشان می دهد قبل از ازدواج آموزش های لازم دریافت نشده است که اگر جدیت کافی در برگزاری کارگاه های آموزشی لحاظ شود، طلاق کاهش می یابد».

بر اساس گزارش ایسنا، یک مردم‌شناس و محقق در ایران، با استناد به پژوهشی که درباره «ازدواج سفید» روی 213 زوج و به شکل میدانی انجام داده است گفت: «عمر ازدواج سفید در ایران بین یک تا سه سال است. 45 درصد از افرادی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند بین 25 تا 30 سال سن داشتند. همچنین 62 درصد آنها دارای «تحصیلات» کاردانی و کارشناسی بودند و 23 درصد در مقطع ارشد و دکتری تحصیل می‌کردند؛ این در حالی است که مهمترین «شیوه آشنایی» که از سوی این افراد ذکر شده بود، گروه دوستان و دانشجویی، همکاری در محل اشتغال و فضای مجازی بوده است»