.
.
.

امام جمعه اصفهان: دانشگاه آزاد به دانشجویان محجبه نمره بدهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حجت الاسلام محمدتقی رهبر روز جمعه 8 مارس در خطبه های نماز جمعه اصفهان گفته است ، دانشگاه ها باید به دختران محجبه نمره بدهند.

امام جمعه اصفهان از مدیران دانشگاه آزاد اصفهان خواست به هزار و 500 دانشجوی دختر این دانشگاه که «محجبه» هستند «نمره» بدهند.

به گزارش سایت «ایران وایر» محمدتقی رهبر این درخواست را در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان مطرح کرده و گفته «یک هزار و 500 محجبه در دانشگاه اصفهان وجود دارد، مدیران باید به دختران محجبه نمره» بدهند.

رهبر اضافه کرده که این دانشجویان «چه پسر و چه دختر» باید تشویق شوند.

وی همچنین گفته «کشور برای فرهنگ و حجاب متولی ندارد که این یک نقص بزرگ است، نباید در خصوص امر به معروف بی تفاوت باشیم، غلط کرد هرکس گفت در برابر حجاب مسئول نیستیم. »

رهبر ادامه داده «امروز در جامعه اندکی رفتارهای زننده دیده می شود، مثل بد لباس پوشیدن و یا بی‌حجابی.»

وی همچنین خطاب به کسانی که می‌گویند «ماشین حریم خصوصی است» هم گفته «غلط کردید ماشین حریم خصوصی است. چه کسی گفته ماشین حریم خصوصی است که سر زن در آن برهنه باشد.»

تلاش گسترده زنان در ایران برای انتخاب پوشش خود در سال‌های اخیر به بحرانی و چالشی برای جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی در این سال‌ها به شدت نگران رویگردانی زنان از حجاب اجباری هستند که براساس قوانین شرع اسلام به زنان ایران ملزم شده است.

در سال‌های اخیر زنان ایران تلاش‌ها زيادى برای مقابله با قوانینى كه به گفته آنان ناقض حقوق زنان در جمهوری اسلامی را آغاز کرده‌اند که همین مساله با نگرانی طبقه روحانیون با نفوذ در قدرت در ایران شده است.