فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تظاهرات بازنشستگان شرکت فولاد اهواز

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  بازنشستگان شرکت فولاد اهواز، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق های عقب مانده، عیدی و مطالبات سال های گذشته یکشنبه 12 اسفند 1397 به سمت استانداری خوزستان تظاهرات کردند.

  کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، با منتشر کردن ویدیویی از این تظاهرات گزارش داد که کارگران بازنشسته شرکت فولاد اهواز تجمع کرده اند.

  کارگران با سر دادن شعار «سفره ما خالیه، وعده ها پوشالیه» و «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم» اعتراض خود را به عدم تحقق وعده ها اعلام کردند.

  یکی از بازنشستگان حاضر در این تظاهرات که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری ایرنا گفت: دولت باید اراده جدی برای حل مشکل بازنشستگان شرکت فولاد خوزستان داشته باشد.

  وی بیان کرد: «بازنشستگان شرکت فولاد علاوه بر این که هر ماه مستمری بازنشستگی خود را با تاخیر دریافت می ‌کنند، در شش سال گذشته مطالبات خود را دریافت نکرده اند. این بازنشسته شرکت فولاد اهواز با بیان این که جمعی از بازنشستگان شرکت فولاد اهواز که از سال 1391 بازنشسته شده اند اما تاکنون حق سنوات خود را به طور کامل دریافت نکرده اند گفت: در چند سال اخیر تاکنون وعده های زیادی برای پرداخت این مطالبات داده شده اما هنوز هیچ کاری صورت نگرفته است».

  بازنشستگان شرکت فولاد اهواز طی ماه‌های اخیر بارها به دلایل مشابه گفته شده، دست به تجمع اعتراضی زدند و با دریافت وعده و وعید مسئولان تجمع خود را متوقف کرده بودند اما تاکنون مطالبات آنها برآورده نشده است.

  گفتنی است، شرکت فولاد اهواز بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید فولاد خام در ایران است و یکی از بنگاههای پیشرو اقتصادی بوده که در عرصه های داخلی و منطقه ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد. این شرکت با وسعت 8.3 کیلومترمربع، در مجاورت شهر اهواز، در جنوب غربی ایران، واقع شده است.

  شرکت فولاد خوزستان اولین مجتمع تولید آهن و فولاد کشور به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی است که در 12 فروردین سال 1368 افتتاح گردید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران