.
.
.

ادامه تجمع خانواده اسماعیل بخشی مقابل دادگستری شوش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خانواده و تعدادی از بستگان اسماعیل بخشی، کارگر بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه امروز چهارشنبه 20 فوریه، نیز مقابل دادگستری شوش تجمع کردند. آنان از روز دوشنبه هفته جاری این کار را آغاز کردند.

تصاویری از تجمع خانواده و تعدادی از بستگان اسماعیل بخشی، نماینده کارگران و عضو سندیکای کارگری شرکت نیشکر هفت تپه در فضای مجازی منتشر شد. تجمع کنندگان با در درست داشتن پلاکارد و دست نوشته مقابل دادگستری شوش حضور یافتند. آنها خواستار آزادی این کارگر در بند شدند. در بین تجمع کنندگان، دختر خردسال بخشی نیز حاضر بود. این کودک روی کاغذی که در دست داشت نوشته بود: «پدرم اسماعیل را آزاد کنید»

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن دست‌نوشته‌‌هایی مبنی بر آزادی اسماعیل بخشی، به ادامه بازداشت وی اعتراض کردند.

گفتنی است، اسماعیل بخشی شامگاه یکشنبه 20 ژانویه 2019، با فضاسازی رسانه‌ای تلوزیون ایران علیه وی و سپیده قلیان در برنامه‌ای به نام «طراحی سوخته» بار دیگر دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد. پیش از وی صبح روز یکشنبه 20 ژانویه 2019، سپیده قلیان فعال کارگری، پس از انتشار توییتی که در آن به پخش مستند صداوسیمای ایران علیه خود اعتراض کرده و آن را اعتراف گیری زیر شکنجه خوانده بود، بار دیگر بازداشت شد. از سرنوشت وی نیز هنوز اطلاعی در دست نیست.