.
.
.

فرمانده سپاه پاسداران سعودی، امارات و پاکستان را به «تسهیل» حمله زاهدان متهم کرد

سپاه پاسداران: پاکستان به مسئولیتش عمل نکند عاملان حمله انتحاری را مجازات می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرمانده کل سپاه پاسداران ایران با هشدار به پاکستان در رابطه با حادثه انتحاری سیستان بلوچستان، روز شنبه 16 فوریه اعلام کرد که اگر پاکستان به مسئولیت‌های خود عمل نکند، جمهوری اسلامی به مجازات مجریان این حادثه خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرمانده سپاه پاسداران ایران پس از حمله انتحاری به سپاه در زاهدان که به کشته شدن 27 تن منجر شد، پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی را تهدید کرد و آنها را با پاکستان به «تسهیل» این عملیات متهم کرد.

محمد علی جعفری در تشیع جنازه 27 تن از قربانیان عملیات انتحاری اخیر در زاهدان، گفت:«ما انتقام خون شهیدان‌مان را از دولت‎‌های عربستان و امارات خواهیم گرفت و از رئیس جمهور می‌خواهیم به دنبال وعده‌ای که دادند دستان ما را برای عملیات‌های انتقام جویانه بیش از گذشته باز بگذارند».

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، در حاشیه مراسم خاکسپاری کشته شدگان حادثه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: «حضور و پایبندی مردم در صحنه، همانند آنچه در 22 بهمن ماه شاهد آن بودیم دشمنان را عصبانی و وادار به اقدامات انتحاری کرده است».

وی برخی دولت‌های منطقه، آمریکا و اسرائیل را به توطئه چینی برای ایران متهم و بر انجام اقدامات تلافی جویانه که انتقام کشته شدگان را بگیرد، تاکید کرد.

جعفری تصریح کرد: «از آنجا که دولت پاکستان از محل این عناصر آگاه است و باید نسبت به جنایاتی که انجام داده‌اند پاسخگو باشد، انتظار است با جدیت به مسئولیت‌های خود در قبال تأمین امنیت مرزهای مشترک پرداخته و اجازه ندهد تروریست‌ها مناطق مرزی این کشور با ایران را، جولانگاه خود برای ارتکاب اقدامات ضدامنیتی علیه ملت ایران قرار دهند».

فرمانده کل سپاه ایران در پایان گفت: «در صورتی که پاکستان در این زمینه به مسئولیت‌های خود عمل نکند جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین و مقررات بین المللی حق مقابله با تهدیدات پیرامونی در مرزهای کشور مجاور را برای خود محفوظ دانسته و با اعمال اقدامات جبرانی به مجازات مجریان حادثه انتحاری می پردازد».

روز پنج‌شنبه 14 فوریه روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از حمله انتحاری به اتوبوس حامل رزمندگان سپاه و جان باختن و مجروح شدن جمعی از آنان در جاده خاش-زاهدان خبر داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت گرفت، جمعی از نیروی‌های نظامی سپاه کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

در ادامه این اطلاعیه، تعداد قربانیان این حادثه 27 تن و مجروحان نیز 13 نفر اعلام شد.