.
.
.

تجمع ایرانیان مخالف رژیم ایران مقابل مقر نشست ورشو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صدها نفر از ایرانیان مخالف رژیم حاکم بر این کشور روز چهارشنبه 13 فوریه 2019 در مقابل محل برگزاری نشست ورشو در پایتخت لهستان تجمع کرده، علیه سیاست‌های حکومت ایران شعار داده و خواستار براندازی رژیم حاکم بر این کشور شدند.

نشست ورشو با نام «نشست وزیر برای تقویت صلح و امنیت در خاورمیانه» و با ریاست لهستان و آمریکا برگزار می‌شود.

تعداد قابل توجهی از هواداران سازمان مجاهدین خلق در مقابل محل برگزاری این نشست تجمع کردند. رودی جولیانی، مشاور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و روبرت توریسلی، سناتور سابق آمریکا به همراه تعدادی از اعضای پارلمان لهستان نیز به ایرانیان معترض پیوسته و در میان آنها حضور پیدا کردند.

رودی جولیانی در میان تجمع‌کنندگان سخنرانی کرد و گفت که آرزو دارد «روزی ایران آزاد را در تهران و بدون آخوندها جشن بگیرد.»

او گفت تازمانی که رژیم ایران روی کار باشد، هیچ صلحی در خاورمیانه وجود نخواهد داشت و برای برقراری صلح باید در ابتدا این رژیم بی‌ثبات کننده صلح و امنیت را کنار زد.

هواداران نظام پادشاهی در ایران نیز تصاویر رضا پهلوی، پسر محمد رضاشاه پهلوی که حکومتش در سال 1979 سقوط کرد را در دست داشته و خواستار روی کار آمدن مجدد نظام پادشاهی در ایران شدند.

تعدادی از اعضای قومیت‌های غیرفارس از جمله عرب‌های اهواز، کردها، بلوچ‌ها، ترکمن‌ها، ترک‌های آذری نیز در مقابل محل برگزاری نشست تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات ملت‌های تحت ستم شدند.

نشست وزیر برای تقویت صلح و امنیت در خاورمیانه شامگاه چهارشنبه با جلسه وزیران حاضر در ورشو کار خود را آغاز خواهد کرد. مسئولان آمریکایی تاکید کردند که فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی ایران، حمایت از تروریسم و دخالت ایران در امور منطقه‌ای محور گفتگوها خواهد بود.

وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که وزیران امور خارجه و نمایندگان کشورهای مختلف در این نشست موضوعات «بحران‌های اقلیمی و نقش‌ آنها روی شهروندان در خاورمیانه، توسعه و انتشار موشک‌ها، امنیت سایبری و تهدیدات جدید حوزه انرژی، مبارزه با افراط‌گرایی و تامین مالی غیر قانونی آن» را به بحث و گفتگو خواهند گذاشت.