.
.
.

ایران: بازداشتی‌های حادثه تیراندازی ماهشهر اعتراف کردند

«حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» مسئولیت این عملیات را به عهده گرفته بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایران ادعا کرد توانسته از اعضای گروهی که در عملیات تیراندازی به دو مامور نیروی انتظامی در شهر ماهشهر (معشور) شرکت داشتند، اعتراف بگیرد. این حادثه در هفتم بهمن ماه 1397 روی داد.

یک منبع آگاه که خواست نامش در خبر ذکر نشود سه‌شنبه 24 بهمن، به خبرگزاری ایرنا گفت: «این اشخاص تا کنون به انجام چندین عملیات در استان خوزستان اعتراف کرده‌اند.»

گفته شده که «اعضای این گروه در روز 14 بهمن ماه امسال پس از شناسایی توسط پلیس امنیت استان دستگیر شدند که پس از یک هفته کار فنی، این افراد ضمن اعتراف به انجام حادثه تیراندازی ماهشهر به برخی کارهای انجام شده نیز اقرار کردند.»

وی افزود: «اعضای این گروه 9 نفره اعتراف کردند که در 21 آبان ماه امسال نیز دو بسیجی را در شهر آبادان کشته‌اند.»

به نوشته خبرگزرای ایرنا این منبع آگاه بیان کرد: «همچنین اعضای این گروه اعتراف کردند که ایستگاه تقلیل گاز شهر خرمشهر را نیز اخیرا منفجر کرده‌اند و هدفشان هم صرفا ایجاد ناامنی بوده است.»

پیشتر فرمانده انتظامی استان اعلام کرد: «عاملان حادثه تروریستی کلانتری 13 شهرستان ماهشهر توسط نیروهای انتظامی و امنیتی استان خوزستان دستگیر شدند.»

حیدر عباس‌زاده افزود: «در پی حادثه تیراندازی به ماموران کلانتری 13 بندر امام شهرستان ماهشهر، پلیس اطلاعات 9 نفر عاملان اصلی و مرتبط این حادثه را شناسایی و دستگیر کرد.»

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: «عوامل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان موفق شدند دو قبضه اسلحه جنگی به کار رفته و خودرویی که در عملیات تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود را شناسایی و کشف کنند.»

عباس زاده بیان کرد: «در تحقیقات تکمیلی از متهمان اصلی و مرتبطین اعتراف کردند در سال جاری آنها به چند مقر نظامی و انتظامی در سطح استان تعرضاتی داشتند.»

گفتنی است، بامداد یکشنبه هفتم بهمن ماه امسال، این افراد در بلوار «آیت‌الله خامنه‌ای» واقع در «بندر امام خمینی» شهرستان ماهشهر (معشور)، خودروی گشت کلانتری 13 این شهرستان را با سلاح کلاشینکف مورد هدف قرار دادند.

در این حادثه یک مامور وظیفه به نام محمدرضا رفیعی نسب در همان محل جان باخت و ستوان یکم الله نظر صفری نیز پس از انتقال به بیمارستان، به دلیل شدت جراحات وارده درگذشت.

«حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» که می‌گوید برای استقلال «الاحواز» یا «خوزستان» دست به اسلحه برده، مسئولیت این عملیات را به عهده گرفته بود.

در 31 شهریورماه امسال نیز یک حمله به رژه نیروهای مسلح باعث جان باختن 24 نفر از نیروهای نظامی، انتظامی شد و چهار شخص که در این عملیات شرکت داشتند نیز جان باختند.

در 12 فروردین ماه 1394 نیز به یک چادر نیروی انتظامی در پارک گمبوعه شهرستان حمیدیه حمله شد و سه نفر از ماموران انتظامی را کشته و دو نفر زخمی شدند که تمامی عوامل این حادثه نیز دستگیر شدند.