فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • قرآئتی در آستانه 22 بهمن: در قرآن آیه «راهپیمایی» وجود دارد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز و از نزدیکان علی خامنه‌ای رهبر ایران می‌گوید که آیه‌ای در قرآن درباره راهپیمایی وجود دارد.

  به گزارش رسانه‌های ایران قرائتی یکشنبه 10 فوریه یک روز پیش از راهپیمایی حکومتی سالروز پیروزی انقلاب ایران گفت: «عمل صالح خیلی توی قرآن آمده، عمل صالح چیست؟ مقدسین می‌‌‌‌‌گویند عمل صالح غسل جمعه، ناخن گرفتن، صدقه، نماز شب است. از این عبادت‌هایی كه كار به كسی ندارد، ما همه این‌ها را قبول داریم تمام این مستحبات شخصی و فردی و عبادی را قبول داریم اما یک عمل صالح را خدا دست روی آن گذاشته و آن راهپیمایی است».

  او در این باره افزود: «آیه راهپیمایی این است: وَ لا یَطَؤُنَ مَوْطِئاً یَغیظُ الْكُفَّارَ وَ لا یَنالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلاً إِلاَّ كُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ»توبه/۱۲۰، یعنی قدم زدن دسته جمعی، دسته جمعی حركت نمی‌‌‌‌‌كنند كه، «یَغیظُ الْكُفَّارَ»، كه كفار را به غیض در بیاورند».

  او ادامه داد: «یعنی هر گروه از مسلمانها كه دسته جمعی بروند به شرطی كه آن حركت دسته جمعی، «یَغیظُ الْكُفَّارَ»، كفار را به غیض در بیاورد هر حركت دسته جمعی كه كفار را به غیض در بیاورد این عمل صالح است».

  از آغاز تشکیل جمهوری اسلامی در ایران، مقام‌های این نظام سعی می‌کنند برای اقدام‌های سیاسی به سود نظام، توجیه‌های دینی و مذهبی بسازند تا مردم را همراه سازند. مشارکت در راهپیمایی‌ها، انتخابات یا حتی دیگر تصمیمات مقطعی از آن جمله است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران