فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • احمد خاتمی: ایران فرمول ساخت بمب اتمی را دارد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  عضو مجلس خبرگان ایران اعلام کرد که ایران با اینکه فرمول ساخت بمب اتمی را دارد اما آن را نمی‌سازد زیرا هیچگاه قصد نداشته از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده کند ولی داشتن انرژی هسته‌ای را برای خود حیاتی می‌داند.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، یکشنبه 10 فوریه 2019، احمد خاتمی، در بقاع امامزادگان یاسر و ناصر طرقبه گفت: «رهبری، اغتشاشات در سال آینده را پیش بینی کرده است. دشمن می‌خواهد کسانی که در فشار گرانی هستند به کف خیابان بریزند و ضدانقلاب سوار بر این موج شود».

  وی ادامه داد: «دشمن می خواهد از شرایط سخت مردم سوءاستفاده کند. اکنون زمان نفسهای آخر ضدانقلاب فرا رسیده است».

  امام جمعه موقت تهران بیان کرد: «ساعات آخر و روزهای آخر توطئه های دشمنان فرا رسیده است».

  خاتمی، نظام این کشور را در شرایط کنونی، در قدرتمندترین وضعیت خود دانست و این گفته را نه یک شعار بلکه مبتنی بر واقعیت‌ها خواند.

  وی گفت: «یک دلیل این سخن توطئه‌های بیشمار علیه ملت ایران است. ترامپ می‌گوید بی‌نظیرترین تحریم را علیه ایران به کار گرفته است، اتحادیه اروپا هم که متاسفانه برخی به آن دلبسته اند به صراحت می‌گوید ایران باید موشک‌های بالیستیک خود را کنار بگذارد».

  خاتمی افزود: «موشک بالستیک موشک‌هایی با برد هزار تا 1500 کیلومتر هستند. ایران از شهرک‌های موشکی و همچنین موشک‌های میان برد 500 تا هزار کیلومتر برخوردار است. ماه رمضان پارسال که داعشی‌ها در مجلس شورای اسلامی و مرقد امام راحل عملیات خرابکارانه داشتند، به دستور رهبری موشکی با برد 700 کیلومتر به مقر فرماندهی داعش پرتاب شد و همه فرماندهان آن به درک واصل شدند. این فقط گوشه ای از قدرت موشکی ایران بود».

  آمریکا، فتیله اقتدار هسته‌ای ایران را پایین کشید

  عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: «ایران هیچگاه قصد ساختن بمب اتمی نداشته است. البته فرمول آن را دارد ولی نمی خواهد از سلاحهای کشتار جمعی استفاده کند اما داشتن انرژی هسته ای را برای خود حیاتی می داند. شیطنت‌های آمریکا فتیله اقتدار هسته ای ایران را پایین کشید، برجام هم تمام شد. آنچه ایران را در این شرایط حفظ می‌کند همین اقتدار موشکی است».

  خاتمی افزود: «به دلیل اقتدار و سرافزاری نظام اسلامی، استکبار طی 40 سال گذشته سخت‌ترین شرایط را بر ملت ایران تحمیل کرد، این گرانی‌های افسارگسیخته در این 40 سال سابقه نداشته است. یک عامل گرانی‌ها شیطنت‌های بیرونی است زیرا سرمایه ملت ایران نفت است، نامردهای آمریکایی فروش نفت ایران را به حداقل رسانده اند، کشورهایی که از ایران نفت می‌خریدند از ترس آمریکا جرات نمی‌کنند، کشورهایی هم که جرات پیدا می‌کنند و نفت می‌فروشند به دلیل تحریم بانک‌ها نمی‌توانند پولش را به ایران بدهند».

  بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل، پیش از این در سال 2018، در یک نشست خبری تلویزیونی در تل‌آویو بر یک نکته تاکید کرد: «ایران دروغ گفته است. اگر اسنادی که اسراییل در دست دارد، معتبر باشد، در آن صورت این جمله در توافق هسته‌ای که ایران مجددا تایید می‌کند که این کشور تحت هیچ شرایطی در پی جستجو، توسعه و یا کسب سلاح‌های هسته‌ای نخواهد بود، به وضوح بی‌معنا خواهد بود».

  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که یک نهاد مستقر در وین، وابسته به سازمان ملل متحد است و صلاحیت بازرسی تاسیسات هسته‌ای در تمام جهان را داراست، وظیفه یافت که یک ارزیابی نهایی درباره گذشته و وضعیت جاری مسائل باقی ‌مانده از برنامه هسته‌ای ایران انجام دهد.

  در دسامبر 2015، ایران در پاسخ به آژانس «وجود یک برنامه‌ هماهنگ با هدف توسعه وسیله‌های انفجاری اتمی» را انکار کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران