.
.
.

بوکسور ایرانی در فرودگاه اتریش ناپدید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«مبین کهرازه» بوکسور اهل سیستان و بلوچستان که در وزن 81 کیلوگرم مبارزه می‌کند با ورود تیم ملی بوکس ایران به فرودگاه اتریش، ناگهان ناپدید شد و ساعت‌ها تلاش کادر فنی و سرپرست تیم برای پیدا کردن وی سودی نداشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 9 فوریه 2019، رئیس فدراسیون بوکس ایران در واکنش به ناپدید شدن ملی پوش این رشته در فرودگاه اتریش گفت: «با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران، پیگیر وضعیت بوکسور کشورمان هستیم و اگر او قصد پناهندگی داشته باشد به کشور خود خیانت کرده است».

در حالی که تیم ملی بوکس ایران برای حضور در رقابت‌های بین المللی مجارستان راهی اتریش شد تا از آنجا به مجارستان سفر کند، اتفاق عجیبی رخ داد. «مبین کهرازه» بوکسور اهل سیستان و بلوچستان که در وزن 81 کیلوگرم مبارزه می کند با ورود تیم ایران به فرودگاه اتریش، ناگهان ناپدید شد و ساعت ها تلاش کادر فنی و سرپرست تیم برای پیدا کردن او سودی نداشت. «حسین ثوری» در این باره توضیح داد: «همراه با تیم ایران به مجارستان نرفته ام و اطلاعات کاملی در این خصوص ندارم».

وی افزود: «از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش، پیگیر این مساله هستیم و هم اکنون نمی‌توان اظهار نظر قطعی در این مورد داشته باشیم».

ثوری، سرپرستی تیم بوکس ایران را برای حضور در مسابقات مجارستان به عهده مدیر کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان دانست.

وی ادامه داد: «کهرازه به عنوان قهرمان کشور در اردوی تیم ملی حاضر شد و اگر قصد پناهندگی داشته باشد به کشور خود خیانت کرده است».

رئیس فدراسیون بوکس ایران در این باره به خبرگزاری فارس نیز گفت: «ما از طریق خانواده این ورزشکار در تلاشیم تا شاید آنها از کهرازه خبری داشته باشند و بتوانیم از این طریق از شرایط او مطلع شویم. هیچ کسی نمی‌داند او در حین سفر به کدام کشور رفته است. خانواده او هم نگران هستند و آنها نیز از این موضوع بی‌اطلاعند. به هر حال آنها جوان هستند و فریب می‌خورند. قطعا یک سال بعد مثل ورزشکارانی که در رشته‌های مختلف رفته‌اند پشیمان می‌شود. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که از او باخبر شویم».

روزنامه قانون پیش از این درباره مهاجرت ورزشکاران ایرانی نوشت: «خروج ورزشکاران ایرانی همانند مساله فرار مغزهاست و برای ایران تبعات بد بسیاری به همراه دارد». حدود دو سال پیش وقتی علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مجلس و عضو کمیسیون ورزش این جمله را گفت کسی تصور نمی کرد تراژدی بزرگی در انتظار ورزش ایران باشد. ورزشکاران رشته‌های مختلف تصمیم خود را گرفته‌اند و در آینده‌ای نه چندان دور به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. این خبری است که مدتی قبل به گوش‌ رسید و نشان می دهد چالشی بزرگ در انتظار ورزش ایران است.

یکی از این ورزشکاران که تمایلی به افشای نامش نداشت، درباره دلیل مهاجرت خود به روزنامه قانون گفت: «تصور کنید ما ماهانه 500 هزارتومان از فدراسیون دستمزد می‌گیریم اما حدود یک میلیون تومان هزینه برای مکمل‌های مان می‌دهیم. چرا باید در ایران بمانیم وقتی نه تنها قدرمان را نمی‌دانند بلکه مجبوریم از جیب‌مان هزینه کنیم تا آقایان پز مدال‌های‌مان را بدهند.