فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خامنه‌ای: به اروپائی‌ها اعتماد نکنید آنها هم مانند آمریکا غیرقابل اعتمادند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز جمعه 8 فوریه با انتقاد شدید از اروپایی‌ها از مسئولان کشورش خواست تا با چشم بدبینی به اروپایی‌ها نگاه کرده و به آنها اعتماد نکنند.

  رهبر ایران در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، گفت: «به مسئولان توصیه می‌کنم به اینها هم اعتماد نکنند البته نمی‌گوییم با آنها مراوده نداشته باشیم بلکه با چشم بدبینی به اروپایی‌ها نگاه کنید».

  خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود آمریکا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران‌سازی و جنگ‌آفرینی» خواند و گفت: «مسئولان رژیم آمریکا ضمن اهانت به ملت ایران می‌گویند چرا «مرگ بر آمریکا» می‌گویید، برای روشن شدن ذهن مقامات امریکایی تأکید می‌کنیم که ما کاری به ملت آمریکا نداریم و مرگ بر امریکا یعنی مرگ بر حاکمان امریکا که در این دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری فارس، خامنه‌ای گفت: «تا وقتی رژیم امریکا بر مبنای شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حرکت می‌کند، شعار مرگ بر آمریکا از دهان ملت مقتدر ایران نخواهد افتاد».

  رهبر ایران افزود: «درباره آمریکا هم از چند سال قبل و در مذاکرات هسته‌ای، هم در جلسات خصوصی و هم در جلسات عمومی مکرر به مسئولان می‌گفتم به آمریکایی‌ها اعتمادی ندارم و شما هم به قول و حرف و لبخند و امضای آنها اعتماد نکنید. اکنون نتیجه این شده است مسئولانی که آن روزها مذاکره می‌کردند، خودشان می‌گویند آمریکا غیرقابل اعتماد است. باید از اول این را تشخیص می‌دادند و بر این مبنا حرکت می‌کردند».

  رهبر ایران در باره اروپایی‌ها و مسئله حقوق بشر در ایران گفت: «همین اروپایی‌ها که با وقاحت از ایران مطالبه حقوق بشری می‌کنند در پاریس نیروهای مسلح را به جان مردم می‌اندازند و مردمشان را کور می‌کنند اما در عین حال متکبرانه از ایران طلبکاری می‌کنند در حالی که باید به آنها گفت شما اصلاً حقوق بشر را می‌شناسید؟».

  خامنه‌ای تأکید کرد :« مکرر گفتم به آمریکا اعتماد نکنید، امروز هم می‌گویم اروپایی‌ها غیرقابل اعتمادند».

  اظهارات روز جمعه، رهبر ایران در واکنش به فشارهای جدید اتحادیه اروپا و انتقاد شدید این اتحادیه از برنامه موشک‌های بالستیک تهران ایراد شده است.

  اتحادیه اروپا برغم اعلام حمایت از ادامه توافق هسته‌‌ای با ایران اما در مواضع مربوط به دخالت‎های تهران در کشورهای منطقه، فعالیت‌های موشکی، و مسائل مربوط به نقض حقوق بشر در ایران، با ایالات متحده همصداست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران