.
.
.

یک شاعر ایرانی به دلیل ترویج پدوفیلی در بریتانیا تحت تعقیب قرار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروهی از فعالان سیاسی و حقوق بشر در لندن کمپینی را شروع کرده‌اند که هدف از آن تحت تعقیب قرار دادن علی عبدالرضایی و اخراج او از بریتانیا به دلیل ترویج آشکار پدوفیلی است.

در روزهای گذشته یک فایل صوتی از علی‌ عبدالرضایی شاعر و طنزپرداز ایرانی مقیم بریتانیا منتشر شد که در آن ایرانیانی که از عرب‌ها و مسلمانان نفرت دارند را آشکارا به تجاوز به کودکان مسلمان ترغیب می‌کند.

او در این فایل صوتی به صراحت می‌گوید: «بچه‌باز بشید، تجاوز بکنید. هر کاری با اینها (مسلمانان) کردید، هیچ اشکالی نداره.»

عبدالرضایی در ازای عمل کردن به توصیه‌هایش برای تجاوز به زنان و کودکان، به شنوندگانش وعده بهشت داد.

تعدادی از کنشگران ساکن بریتانیا و چند کشور دیگر، کمپینی برای برخورد با این موضوع به راه انداخته و با تنظیم شکایتی خطاب به مقامات و نهادهای ذی‌ربط در بریتانیا، خواستار اخراج علی عبدالرضایی از این کشور به دلیل ترویج خشونت علیه کودکان، کودک‌آزاری جنسی، نژادپرستی، زن‌ستیزی و توهین به باورهای دیگران شده‌اند.

علی عبدالرضایی خود را منتسب به جریان آنارشیسم معرفی می‌کند ولی پایگاه اینترنتی آنارشیسم با انتشار متنی به فایل صوتی منتشر شده از سوی او واکنش نشان داده و اعلام کرد: « موضع انارشیسم در قبال بحث تجاوز کاملا صریح و واضح است. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی تجاوز و شکنجه مورد قبول انارشیسم و انارشیستها نیست و با توجه به اینکه انارشیسم در پی رد قدرت است این مورد را در قبال دشمنان هم مجاز و انسانی نمیداند. تجاوز تحت هر نام و توجیه ای حرکتی از سر قدرت طلبی، مردسالاری و ضد انسانی است.»

در این بیانیه علی عبدالرضایی «پروژه‌ای امنیتی از سوی رژیم جمهوری اسلامی بر علیه اپوزیسیون» معرفی شده و آمده: « بار دیگر با پروژه ای امنیتی از سوی رژیم جمهوری اسلامی بر علیه اپوزیسیون مواجه شده ایم. اینبار یک روانی بنام علی عبدالرضایی خود را اپوزیسیون واقعی رژیم و چپ معرفی کرده و قیام نان دیماه نود و شش را بنام خود زده و با حمایت‌های مالی و فکری رژیم دارد جولان می‌دهد و در پس تمام ظاهرسازی ها و فریبکاری ها و دروغ ها و فحاشی ها، خط فکری رژیم را به پیش میبرد. با توجه به اهمیت برخی موارد ما بر آن شدیم که افشاگری کنیم و دست این مزدور را باز کنیم. یکی از کلیدی ترین مسایل جمهوری اسلامی از ابتدا زنان بودند و در این راستا برای شکستن و خرد کردن زنان از همان ابتدا تجاوز جنسی در دستور کار این رژیم سفاک قرار گرفت. نمونه های فراوانی از تجاوز به دختران در زندان قبل از اعدام و یا تجاوزات گسترده در عملیات فروغ جاویدان مجاهدین خلق و و و نمونه های اخیر مثل مورد کهریزک. در همین راستا رژیم از طریق عوامل خود سعی در این دارد که این خط فکری را به اپوزیسیون هم انتقال دهد. افرادی مانند داریوش ولی زاده این بحث را بین ایرانیان خارج از ایران و در داخل کشورهادی شریفی در سایت تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در پنج سال پیش آغاز کردند. اکنون اما با علی عبدالرضایی این تز را به نهایت خود رسانده و از سویی در پی توجیه کردن منطق تجاوز به زنان و کودکان است و از سویی همین را دستمایه کوبیدن و حملات بیشتر به مبارزین داخل و خارج از ایران، قرار دهد. با توجه به اینکه در کمال ناباوری تعدادی سبک مغز، که خود را سیاسی هم میدانند، مشخصا و صراحتا از تز تجاوز به زنان و کودکان حمایت کرده اند (اگر نیاز باشد آنها را هم افشا خواهیم کرد) بدین نتیجه رسیدیم که تنها راه موجود در ناکام گذاشتن رژیم کثیف اسلامی در رسیدن به نیات ضد انسانی خود، موضعگیری صریح و آشکار اپوزیسیون است.»

پدوفیلی، کودک‌آزاری، سوء استفاده جنسی از کودکان و ترغیب به این کار در بسیاری از کشورها جرم شناخته می‌شود. در بریتانیا قانون مجازات مجرمان متهم به کودک‌آزاری رادر سال 2003 بازنویسی کرده است . این قانون شامل تعاریف و مجازات‌های مربوط به جرایم و سوءاستفاده‌های جنسی از کودکان در انگلستان ، ولز و ایرلند شمالی است .کمیته قانونگذاران اسکاتلند در سال 2007 قوانین کما بیش مشابهی برای برخورد با این دسته از مجرمان تهیه کرده است. این قانون دستورالعمل‌های قانونی برای برخورد با متجاوزان در قانون انگلیسی را تعریف می‌کند و جرم‌ها را با اصطلاحات دقیق‌تر و صریح‌تر معرفی می‌کند . همچنین چندین جرم جدید مانند چشم‌چرانی بدون آنکه قربانی بداند، دخول، اجبار کودک به مشاهده یک عمل جنسی و دخول به هر بخشی از جسد کودک ذکر شده است. در انگلستان واحدی به عنوان "واحد پدفیل" (pedophile unite )، متخصص تحقیقات انلاین در زمینه مجرمان جنسی کودک‌آزار مشغول به کار است.

به گزارش ایندیپندنت در سال 2015 آمار نشان می‌دهد که مجرمان جدی و خشن بیشتر از هر زمان دیگری در طی ده سال گذشته به زندان می‌روند. دیوان عدالت اداری انگلیس اشاره کرده که مجرمین جنسی در حال حاضر به طور متوسط به پنج سال و سه ماه زندان محکوم می‌شوند که این رقم بی‌سابقه بالاست.