.
.
.

لاریجانی: خامنه‌ای دستور اصلاح ساختار ایران ظرف مدت 4 ماه را صادر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، از دستور علی خامنه‌ای رهبر این کشور برای اصلاح ساختار ایران ظرف چهار ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی چهارشنبه 6 فوریه در جلسه شورای اداری استان قم گفت که خامنه‌ای دستور اصلاح ساختار کشور را ظرف چهار ماه آینده صادر کرده و بر لزوم توجه مسئولان و مدیران به مسائل داخلی و پرهیز از مشاجرات سیاسی تاکید کرده است.

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که ایران با بحران‌های متعددی روبرو است. عمده این بحران‌ها اقتصادی و معیشتی است. تعداد زیادی از بنگاه‌های اقتصادی در پرداخت مرتب حقوق کارگران و کارمندان خود ناتوانند. این مساله باعث اعتراض‌های پیاپی صنفی علیه وضعیت معیشتی شده است.

از سویی برخی کالاهای مهم در بازار کمیاب شده است. گوشت یکی از کالاها است که در نهایت دولت تصمیم گرفت گوشت سهمیه‌ای را از راه اینترنت بفروشد.

در کنار این‌ها هر از چند گاهی یک پرونده فساد مالی بزرگ رو می‌شود. تحریم‌های آمریکا علیه ایران هم که در نتیجه خروج واشینگتن از توافق هسته‌ای با تهران (برجام) اعمال می‌شود، مزید بر علت شده است.

لاریجانی بخش عمده‌ای از سخنان خود را به مسال تحریم‌های آمریکا اختصاص داد.

:اودر این زمینه گفت: «ناامن‌کردن کشور براثر مشکلات اقتصادی و معیشتی راهبرد دیگر آمریکا از اعمال تحریم‌های اقتصادی است، آمریکا با افزایش تحریم و فشار اقتصادی می‌خواهد انگیزه‌های ایذایی امنیتی در ایران به‌وجود بیاورد، اعزام تروریست‌های تکفیری به کشورهای شرقی ایران از نمونه‌های بارز این راهبرد فعال آمریکا است».

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ایجاد حس یأس و ناامیدی را راهبرد دیگر آمریکا از فشارهای اقتصادی دانست و اضافه کرد: «ایجاد حس یأس و ناامیدی و ترسیم آینده‌ای نامشخص از وضعیت کشور از دیگر اهداف فشار اقتصادی آمریکا و خروج آن‌ها از برجام است، ایجاد روحیه یأس و انقباض روحی در یک ملت امکان توسعه و ترقی آن مملکت را از بین می‌برد».