.
.
.

فروش گوشت سهمیه‌ای در ایران اینترنتی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ایرانی می‌گویند که از روز پنج‌شنبه 7 فوریه، ایرانی‌ها می‌توانند گوشت را به صورت اینترنتی و بر اساس کد پستی بخرند.

این اعلام پس از انتشار گزارش‌های مختلفی درباره تشکیل صف‌های طولانی برای خرید گوشت سهمیه‌ای در ایران صورت گرفت. تصاویری هم هم از درگیری میان مردم در این صف‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اعلام این‌که از پنج‌شنبه فروش گوشت‌های تنظیم‌بازاری در دو فروشگاه اینترنتی آغاز می‌شود، گفت: «این دو فروشگاه اینترنتی محصولات مورد نیاز مردم را بر اساس هر کد پستی برای هرخانوار، درب منزل تحویل می‌دهند».

او ادامه داد که برای توزیع محصولات پروتئینی شامل گوشت قرمز و مرغ گرم و منجمد، طرح توزیع اینترنتی این محصولات در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: «دولت به‌دنبال آن است که توزیع خود را از روش سنتی موجود به‌تدریج به‌سمت توزیع اینترنتی ببرد؛ در این روش برای ارائه این محصولات کد پستی منزل دریافت می‌شود و برای هر خانواده بر این اساس سهمیه ماهانه‌ای در نظر گرفته شده است».

و با اشاره به وجود دلالی در ماجرای گوشت گفت: «اخیراً در صفهای خرید گوشت به‌نرخ مصوب، افراد زیادی هستند که به این گوشت نیازی ندارند و فقط به‌خاطر تفاوت قیمت زیادی که با بازار دارد آن را خریداری می‌کنند و در بازار آزاد می‌فروشند و از این طریق دلالی شکل گرفته است».

در ماه های گذشته قیمت گوشت افزایش زیادی داشته است.

به گفته امید علی پارسا، رئیس مرکز آمار ایران، قیمت گوشت قرمز از ابتدای امسال افزایشی 70 درصدی داشته است. در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت به 110 هزار تومان رسیده است.

با این حال محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی روز هفتم بهمن در یک برنامه تلویزیونی درباره گرانی مرغ و گوشت گفته بود: «با این شرایطی که داریم اول باید خدا را شکر کنیم که (مرغ و گوشت) هست. باید بپذیریم در شرایط سختی مملکت را اداره می‌کنیم».

این سخنان واکنش گسترده‌ای در فضای مجازی داشت.

حجتی در مصاحبه دیگری افزایش قیمت ارز را دلیل افزایش قیمت گوشت ذکر کرده بود.