.
.
.

حمله شدید اللحن دادستان ایران به مسیح علی‌نژاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد جعفر منتظری دادستان کل ایران چهارشنبه 6 فوریه با حمله شدید اللحن به مسیح علی‌نژاد فعال و روزنامه‌‎نگار ایرانی که با مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرده، او را «عنصری مفسد و فاسد» توصیف کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران، منتظری چهارشنبه در یک سخنرانی با تاکید بر این که «اسناد بسیار زیادی» از جریان «نفوذ» در دست هست به مخالفان حکومت از آمریکا و سلطنت‌طلب‌ها تا مجاهدین خلق و مسیح علی‌نژاد حمله کرد.

دیدار مسیح علی‌نژاد با پومپئو روز سه‌شنبه خبرساز شد. در این دیدار درباره مسائل ایران بحث شد.

منتظری با اشاره به این دیدر گفت: «آن عنصر مفسد و فاسد که خانواده‌اش او را طرد کرده‌اند پیش پمپئو رفته و عکس یادگاری گرفته است. پمپئویی که خود جریان نفاق را پمپاژ می‌کند».

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: «اسناد و مدارک بسیار زیادی در دستگاه اطلاعاتی درباره جریان نفوذ»‌در اختیار دارد گفت: «آمادگی این را داریم که با رعایت مسائل امنیتی این اسناد را ارائه کنیم».

رابرت پالادینو معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور دوشنبه 4 فوریه با مسیح علی‌نژاد فعال حقوق زنان ایرانی و بنیانگذار کمپین «آزادی‌های یواشکی» دیدار و گفت‌وگو کرد.

بنا بر اعلام پالادینو، در این دیدار، پومپئو از مسیح علی‌نژاد به خاطر «دفاع از حقوق بشر در ایران» تقدیر و تشکر کرده است.

مسیح علی‌نژاد هم در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، نوشته که دیدارش با پومپئو، 35 دقیقه به طول انجامید.

در بیانیه معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا آمده است: «به عنوان بخشی از تلاش‌های این دولت برای حمایت از مردم ایران و وسعت دادن به صدایشان، وزیر خارجه ایالات متحده، مایک پومپئو امروز با مسیح علی‌نژاد نویسنده، خبرنگار و فعال برجسته حقوق زنان ملاقات کرد. خانم علی‌نژاد بنیانگذار کمپین آزادی های یواشکی من است که خود آغازگر کمپین چهارشنبه های سفید نیز شد. هردوی این کمپین‌ها برای ارتقای آزادی بیان زنان و مقابله با قوانین حجاب اجباری در ایران تلاش می کنند و بیش از 3 میلیون دنبال کننده در فضای مجازی دارند».