فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پرونده نسرین ستوده، فعال مدنی ایران به دادگاه تجدیدنظر رفت

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  پرونده نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال مدنی که در دادگاه بدوی به پنج سال حبس محکوم شده برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر ارجاع شد.

  محمود بهزادی راد، وکیل مدافع نسرین ستوده، دوشنبه 15 بهمن، به خبرگزاری ایرنا گفت: «موکلم دو پرونده مطرح رسیدگی دارد که در پرونده نخست شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه او را به اتهام اجتماعی و تبانی علیه امنیت کشور به پنج سال حبس محکوم کرده بود که در وهله اول نسبت به این حکم درخواست واخواهی دادیم اما دادگاه مجددا حکم صادره را تایید کرد».

  وی ادامه داد: «پس از تایید این حکم در شعبه بدوی نسبت به آن اعتراض کردیم که پرونده موکلم برای رسیدگی به اعتراض وی به شعبه 36 دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع شد».

  این وکیل دادگستری افزود: «پرونده دوم وی نیز شامل شکایت های متعدد از ناحیه مدعی العموم است که در این ارتباط چند وقت پیش شعبه 28 دادگاه انقلاب زمان رسیدگی تعیین کرد اما جلسه دادگاه برگزار نشد و به زمان دیگری موکل شد و هنوز تاریخ دقیق رسیدگی مشخص نشده است».

  نسرین ستوده وکیل دادگستری است. وی 23 خرداد 1397 با حکم جلب، بازداشت شد. ستوده در شهریور سال 1389 نیز بازداشت و به 11 سال حبس، 20 سال محرومیت از وکالت و 20 سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به شش سال حبس و 10 سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

  وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال 1392 آزاد شد اما 23 خرداد 1397 به خاطر صدور حکم غیابی پنج سال حبس، مجدداً بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می برد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران