فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مرکز مطالعات ایرانی «رسانه» رتبه اول را در سعودی کسب کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  مرکز پژوهش «رسانه» متخصص در زمینه مطالعات ایرانی، رتبه نخست را در پادشاهی عربی سعودی، نهم در خاور میانه و آفریقای شمالی و 169 را در جهان کسب کرد.

  در خبرنامه این موسسه آمده است، از زمانی که دکتر محمد السلمی موسسه بین المللی مطالعات ایران (رسانه) را بنیان نهاد سه سال می‌گذرد.

  رسانه رتبه برتری را در رده‌بندی جهانی در سال 2019-2018 کسب کرده است. در رده بندی جهانی که بیش از 8200 اندیشکده و سازمان جامعه مدنی را پوشش می‌دهد و از سوی دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده منتشر می‌شود، رسانه رتبه نخست در سعودی ، رتبه نهم در خاور میانه و آفریقای شمالی و رتبه 28 را در زمینه بهترین مرکز مطالعات منطقه‌ای تخصصی کسب کرد.

  رسانه در رتبه‌بندی جهانی جامع نیز گنجانده شد و مقام 169 را بدست آورد. در میان شاخص سالانه مراکز مطالعاتی نیز رسانه یکی از بهترین مراکز تازه تاسیس شناخته شد.

  گزارش دانشگاه پنسیلوانیا مراکز پژوهشی را برمبنای اهمیت‌شان و بر طبق شاخص‌های مشخص طبقه‌بندی می‌کند. این شاخص‌ها شامل مدیریت و اداره منابع فکری و انسانی، تولیدات فکری و علمی، و میزان تاثیر بر تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها می‌شود. در این گزارش، رتبه‌بندی مراکز در سطح جهان، در مناطق جغرافیایی مختلف و همچنین حوزه‌های کاری علمی و تولیدات در سرتاسر جهان نشان داده شده است. این برنامه از سه بخش برخوردار است: مرحله معرفی و کاندید شدن، مرحله رتبه بندی دقیق و گزینش متخصصان برای رتبه بندی نهایی. نتایج نهایی این گزارش در پایان ژانویه هر سال اعلام می‌شود.

  گزارش سالانه این دانشگاه در خصوص اندیشکده‌ها و سازمان‌های جامعه مدنی، نشانگر اهمیت روزافزون اندیشکده‌ها و مراکز پژوهشی است که می‌کوشند تا خلا بین دانش و سیاست‌های عمومی را پر کنند. آنها همچنین چشم اندازهای آینده را برای ایجاد دستور‌العمل‌های لازم ترسیم می‌کنند و همچنین برای سیاست‌های کلی برنامه‌ریزی می‌کنند.

  روز پنجشنبه 31 ژانویه 2019 موسسه بین المللی مطالعات ایران (رسانه)، با مشارکت دانشگاه پنسیلوانیا، دومین جلسه خود را برای اندیشکده های سعودی برگزار کرد. موضوع این جلسه، اهمیت و آینده اندیشکده‌ها در زمینه سیاست گذاری‌ها با توجه به حجم عظیم داده‌ها و هوش مصنوعی بود. این سمپوزیوم سه محور اصلی داشت: محور نخست تاثیر حجم عظیم داده‌ها بر نحوه دستیابی به واقعیت‌ها و تحلیل سیاست‌ها را بررسی کرد. محور دوم بر نقش هوش مصنوعی در تحولات مربوط به اندیشکده‌ها تاکید داشت، و محور سوم دور آینده اندیشه در پرتو پدیده شبکه‌های اجتماعی و امنیت اطلاعات می‌چرخید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران