.
.
.

لغو سخنرانی علی لاریجانی در کرج پس از اعتراض امام جمعه این شهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر رئیس مجلس ایران روز شنبه 2 فوریه اعلام کرد که علی لاریجانی پس از شنیدن سخنان امام جمعه کرج، سخنرانی خود که قرار بود روز 22 بهمن در این شهر ایراد شود، را لغو کرد.

در اطلاعه دفتر رییس مجلس ایران آمده است: «در پی حواشی به وجود آمده درباره سخنران مراسم 22 بهمن کرج و در راستای حفظ وحدت، سخنرانی علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این روز در کرج لغو شد».

در اطلاعیه همچنین آمده است: آنگونه که در رسانه ها آمده امام جمعه محترم کرج در خطبه های روز گذشته فرمودند: «گویا انتخاب سخنران روز 22 بهمن در کرج از طرف مرکز بوده است، عده‌ای به این انتخاب اعتراض دارند. هفته آینده راجع به این موضوع بحث می‌کنیم که وظیفه ما چه خواهد بود. یک هفته‌ای به دوستان وقت می دهیم ببینیم تدبیری می اندیشند یا خیر.»

اطلاعیه دفتر رئیس مجلس می‌افزاید: «رئیس مجلس براساس اصرار جناب آقای لطفی قائم مقام محترم آیت الله جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخنرانی روز 22 بهمن را پذیرفتند و تصور این بود که با آقای امام جمعه هماهنگی شده است.»

اطلاعیه دفتر رئیس مجلس ایران افزود:«لاریجانی وقتی مطالب ایشان را شنید سخنرانی خود را لغو کرد و گفت: مسئله در حدی نیست که ایشان به شورای هماهنگی مرکز اولتیماتوم یک هفته‌ای بدهند».

این اطلاعیه می افزاد: «امروز کشور به وحدت نیاز دارد و مخصوصاً راهپیمایی 22 بهمن بایستی مظهر وفاق در کشور باشد و آقای امام جمعه خودشان سخنرانی کنند یا هر کسی که مطلوبشان هست، دعوت کنند».