.
.
.

تجمع تشکل های بین المللی کارگری مقابل سفارت ایران در لندن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نمایندگان چند تشکل بین المللی کارگری در دفاع از آزادی کارگران زندانی در ایران، مقابل سفارت این کشور در لندن تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، چهارشنبه 9 بهمن، از حضور تعدادی تشکل بین المللی کارگری مقابل سفارت ایران در لندن خبر داد. در این حرکت اعتراضی، نمایندگان تشکل های بین المللی کارگری، از جمله فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل، کنکره کارگری بریتانیا، فدراسیون جهانی کارگران مواد غذایی، فدراسیون آموزش بین الملل معلمان، اتحادیه معلمان انگلستان، اتحادیه خدماتی انگلستان همچنین نمایندگان عفو بین الملل حاضر بودند. آنها از وزیر امور خارجه و دولت ایران خواستند شکنجه را متوقف کنند. آنها بر لزوم آزادی اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و فعالان مدافع حقوق کارگران، تاکید داشتند و خواستار تضمین امنیت این افراد شدند.

گفتنی است، اسماعیل بخشی و سپیده قلیان دو فعال کارگری هستند که طی تجمعات کارگری شرکت نیشکر هفت تپه دستگیر شدند. آنها پس از آزادی درباره شکنجه های دوران بازداشت افشاگری کردند پس از آن صداوسیمای ایران در بخش خبری 20:30 که برنامه پربیننده ای است گزارشی به نام طراحی سوخته را علیه این دو پخش کرد و طی آن اعترافاتی را از آنها نشان داد که به درباره ارتباطات خود با خارج از کشور صحبت می کنند. آنها به این برنامه به شدت اعتراض کردند و اعترافات را تحت شکنجه دانستند. پس از آن در تاریخ 30 دی 1397 بخشی و قلیان بار دیگر بازداشت شدند. نگرانی از احتمال شکنجه دوباره آنها توسط اداره اطلاعات، باعث افزایش اعتراضات به بازداشت آنها شده است.