.
.
.

کریمی قدوسی: آذری جهرمی به من گفت اینستاگرام را به زودی فیلتر می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران، دوشنبه 28 ژانویه از محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران نقل کرد که گفته است «اینستاگرام را به زودی فیلتر می‌کنیم».

در هفته‌های اخیر خبرهایی از احتمال فیلتر کردن اینستاگرام در ایران مطرح شده است. برخی از مسئولان حکومتی ایران و امامان جمعه هم فشارهای خود را در این راستا بیشتر کرده‌اند.

اکنون خبرگزاری تسنیم از کریمی قدوسی نقل کرده که گفته است: «آذری جهرمی به من گفت اینستاگرام را به زودی فیلتر می‌کنیم».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلی ایران افزود: «فیلتر اینستاگرام تصمیم حاکمیت است و وزیر ارتباطات به خود من گفت به‌زودی انجامش می‌دهم».

وی درباره عملیاتی نشدن فیلتر اینستاگرام تاکنون تصریح کرد: «روحانی نمی‌گذارد؛ زیرا رئیس‌جمهور و وزیرش در بحث فیلترینگ با هم اختلاف نظر دارند».

این مجلس ایران گفت: »هر روزی که در اجرای این تصمیمات نظام سهل‌انگاری شود، از سیئات است».

وی درباره سخنان آذری جهرمی مبنی بر اینکه وزارت ارتباطات نقشی در نسخه‌های فارسی تلگرام ندارد، متذکر شد: «اگر این فرد چنین اظهاراتی کند، از الفبای حاکمیت مطلع نیست و خودش را به عنوان وزیر زیر سؤال می‌برد و اختیاراتش را نفی می‌کند».

وی افزود: «تمام موضوعات اجتماعی و حتی به نحوی مسائل فردی و شخصی در یک نظام، حکومت و ایدئولوژی به‌خصوص در عرصه منافع عمومی جنبه‌های حاکمیتی پیدا می‌کند و هیچکس نمی‌تواند بگوید فضای مجازی، پیام‌رسان‌ها و هاتگرام خارج از حاکمیت و متعلق به بخش خصوصی است و ما به آن کاری نداریم».