.
.
.

تشدید بیماری «نجاتی» فعال کارگری و ممانعت دادستانی اندیمشک از انتقال وی به بیمارستان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش منتشر شده در کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، یکشنبه 7 بهمن، عليرغم نياز مبرم علی نجاتی به مراجعه به پزشك معالج خود و درمان در خارج از زندان، دادستانی انديمشك با مانع تراشی از پيگيري روند درمان اين كارگر عضو سنديكای کارگران نيشكر هفت تپه جلوگيری مي كند.

در ادامه این گزارش آمده است: «در پي تاييد پزشك معالج علی نجاتی مبنی بر خطرناك بودن نگهداری نامبرده در فضای بسته و تشديد بيماری اش در شرايط زندان، بر طبق قانون بايستی نامبرده به پزشكی قانونی ارجاع داده مي شد. از آنجايی كه علی نجاتی قبلا اعلام كرده بود كه با دستبند و پابند در هيچ مركز پزشكي و يا دادگاهی حاضر نخواهد شد بر اساس درخواست خانواده اش قرار شد كه چند روز مرخصی به نامبرده داده شود تا بتواند كارهای مربوط به پزشكي قانونی را با همراهي خانواده انجام دهد. اما دادستانی انديمشك با ترفندهای مختلف مانع از انجام چنين امري شده و با درخواستهای متناقض سعي در اذيت و آزار اين زندانی و خانواده اش كرده اند».

این گزارش افزود: «در آخرين مرحله ی مراجعات مكرر خانواده قرار بر اين شد كه نامبرده با گذاشتن دو فيش حقوقی به مرخصی پزشكی بيايد. با مراجعه دو نفر از كارگران هفت تپه و انجام مراحل قانوني برای انجام كفالت به طور ناگهانی در آخرين مرحله قاضی ناظر زندان اعلام كرده است كه فيش حقوقی كارگران هفت تپه مورد قبول مسئولين قضايی نيست و بايستی فيش حقوقي كارمند بانك يا آموزش و پرورش با 10 سال سابقه كار بياوريد. اين در حالی است كه هنوز وثيقه 200 ميليونی مربوط به حكم قبلی ايشان در اختيار دادگاه است».


در ادامه با اشاره به اینکه شرايط زندان به شدت برای سلامت علی نجاتی مضر است بیان شد: «شلوغی بند و فضای بسته، بيماری وی را تشديد مي كند. همچنين در تماس تلفني نامبرده از كاهش ديد در چشم چپش و درد در قفسه سينه شكايت كرده است و مرتب در حين صحبت دچار سرفه شده است».

در پایان سنديكای كارگران نيشكر هفت تپه، تداوم بازداشت علی نجاتی عضو هيئت مديره سنديكای کارگران‌ هفت تپه را محكوم كرد و مسئوليت حفظ جان و سلامتی علی نجاتی را بر عهده مسئولين امنيتی و قضايی ایران دانسته و خواهان آزادي فوري و بي قيد و شرط نامبرده و ادامه درمان وی در محيطی بدون تنش شده است.

گفتنی است، علی نجاتی کارگر بازنشسته شرکت نیشکر هفت تپه 8 آذر 1397، بازداشت شد و مطابق اعلام وکیل مدافعش، با وجود تودیع وثیقه 200 میلیون تومانی و وخامت حالش همچنان در زندان به سر می برد. وی چندین بار پیش از این نیز بازداشت شده بود. نجاتی از بیماری قلبی رنج می برد و تاکنون یک بار برای درمان به بیمارستان با دستبند و پابند منتقل شد که این رفتار، مورد اعتراض وی و وکیلش قرار گرفت.