.
.
.

بار دیگر از اعزام نرگس محمدی به بیمارستان جلوگیری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نرگس محمدی، فعال مدنی زندانی، علیرغم وقت قبلی اخذ شده، به بیمارستان منتقل نشد. وکیل مدافع وی اعلام کرد که یکشنبه 7 بهمن ماه 1397 قرار بود محمدی به بیمارستان اعزام شود اما این کار به دلیل ممانعت مسئولین زندان انجام نشد.

«محمود بهزادی راد» وکیل مدافع نرگس محمدی، در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا با اعلام این خبر گفت: «موکلم با توجه به بیماری که دارد باید زیر نظر پزشکان متخصص خود مورد مداوا قرار گیرد؛ از همین رو هفته گذشته خانواده موکلم برای او وقت معاینه از بیمارستان گرفت تا توسط پزشکان متخصص مورد معاینه و مداوا قرار گیرد».

وی افزود: «هفته گذشته درخواست اعزام او را در روز هفتم بهمن به بیمارستان ایرانهمر بر اساس وقت اخذ شده به صورت کتبی به مسئولان زندان اوین و دادیار ناظر زندان ارائه کردیم اما از دریافت آن خودداری کردند و موضوع به صورت شفاهی اعلام شد».

بهزادی راد با بیان اینکه به رغم وقت قبلی اخذ شده، نرگس محمدی به بیمارستان اعزام نشد بیان کرد: «روز یکشنبه به زندان اوین مراجعه و درخواست کتبی اعزام به بیمارستان را بار دیگر به دادیار ناظر زندان ارائه کردم که این بار مورد پذیرش قرار گرفت و دادیار ناظر زندان اعلام کرد درخواست اعزام به بیمارستان به رئیس بهداری اوین ارائه می شود تا تصمیمات لازم اخذ شود».

وکیل مدافع نرگس محمدی یادآور شد: «با توجه به بیماری موکلم و اینکه داروی ضدتشنج محمدی از روز 18 دی تمام شده، به دادیار ناظر زندان اعلام کردم هر اتفاقی برای او بیفتد، مسئولیتش با زندان است».

وی گفت: «اکنون منتظریم ببینیم مسئولان زندان اوین طی روزهای آینده برای اعزام نرگس محمدی به بیمارستان چه تصمیمی می گیرند».

نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به 10 سال حبس قطعی محکوم شده است. او چهارم مهر امسال به دلیل اطلاع از وضعیت نامساعد پدرش به مدت سه روز به مرخصی آمد و هشتم مهر به زندان بازگشت. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی 6 سال و هشت ماه از 10 سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است. محمدی در سال 2009 برنده جایزه بین‌المللی بنیاد الکساندر لانگر شد. همسر وی، تقی رحمانی نیز از فعالان سیاسی است.