.
.
.

بازداشت مجدد اسماعيل بخشی نماینده برجسته سندیکا کارگران هفت تپه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری فعالان کارگری ایران، شامگاه یکشنبه 20 ژانویه 2019 از بازداشت مجدد اسماعیل بخشی خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های فعالان کارگری، سندیکا کارگران هفت تپه در بیانیه گفته است که اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان برجسته و فعال این سندیکا که چند هفته پیش آزاد شده بود بار دیگر بازداشت شده است.

سندیکا شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای نوشت: «بر اساس خبری که دریافت کرده‌ایم دقایقی پیش تعداد زیادی نیروی مسلح همراه با چهار ماشین پاترول به خانه اسماعیل بخشی هجوم برده و او را باز داشت کرده‌اند». سندیکای کارگران اما هویت افراد مسلحی که اسماعیل بخشی را بازداشت کردند را مشخص نکرده است.

برخی رسانه‌های رسمی ایران از جمله خبرگزاری فارس نیز خبر بازداشت اسماعیل بخشی را تایید کرده است.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران در گزارشی نوشت :«اسماعیل بخشی از عناصر مرتبط با گروهک‌های برانداز که قصد به انحراف کشاندن اعتراضات کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه را داشت و به دروغ مدعی شده بود مورد شکنجه قرار گرفته است، قبل از وصل شدن به تیم خروج از کشور، دقایقی پیش دستگیر شد.»

اسماعیل بخشی یکی از فعالان کارگری و نماینده و سخنگوی سندیکای کارگران هفت تپه است که پیشتر از روز 27 آبان تا روز 21 آذر ماه تحت بازداشت بود.

او پس از آزادیش از بازداشت گفت که به شدت توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی شکنجه شده است.

تلویزیون ایران دو روز پیش اعترافاتی از اسماعیل بخشی مبنی بر ارتباط او با احزاب برانداز در خارج از کشور را پخش کرده بود اما بخشی و دیگر بازداشت شدگان می‌گویند تمام اعترافات تحت شکنجه‌های شدید به زور از متهمان گرفته می‌شود.