.
.
.

ایران، احضار کاردارش به وزارت خارجه آلمان را تایید نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر احضار کاردار ایران به وزارت خارجه آلمان را تایید نکرد و مراجعه وی را به منظور دیگری و با درخواست سفارت ایران دانست و موضوع احضار را از بنیان نادرست اعلام کرد.

بهرام قاسمی، دوشنبه 21 ژانویه، در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر احضار کاردار ایران به وزارت خارجه آلمان، گفت: من این خبر را تأیید نمی‌کنم.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در ادامه اظهار کرد: کاردار موقت جمهوری اسلامی ایران به منظور دیگری و با درخواست سفارت ایران به وزارت امور خارجه آلمان رفته و اساساً بحث احضار از بنیان نادرست است.

بهرام قاسمی کشورهای دیگر را به تلاش برای تخریب رابطه ایران و اروپا متهم کرد.

به نوشته ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن رد هرگونه ارتباط ادعای مطرح شده توسط برخی رسانه‌های آلمانی مبنی بر دستگیری یک تبعه افغان- آلمانی به اتهام جاسوسی برای ایران، بیان کرد: «از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام‌زنی‌های امنیتی ناروا و طراحی شده توسط آنانی که به دنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند، تعجب نمی‌کنیم».

گفتنی است، روز گذشته خبرگزاری ایسنا گزارش داد که کاردار ایران در آلمان در ارتباط با ادعاها درباره جاسوسی ایران از این کشور، احضار شد.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: «رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند که وزارت خارجه آلمان این دیپلمات ایرانی را در ارتباط با ادعاها مبنی بر دستگیری یک تبعه آلمانی-افغان به اتهام جاسوسی برای ایران، احضار کرده است».

ایران در حال حاضر در آلمان سفیر ندارد و از حدود یک ماه پیش ماجدی سفیر ایران در این کشور در پی اجرای قانون بازنشستگی به تهران بازگشته است.

اخیرا گزارش‌هایی از دستگیری یک تبعه آلمانی-افغان که به عنوان مترجم در ارتش آلمان کار می‌کرده منتشر شده است که اتهام وی جاسوسی برای ایران اعلام شده است.