.
.
.

آلمان مجوز پرواز شرکت هواپیمایی«ماهان ایر» را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام بلند پایه دولت آلمان روز دوشنبه 21 ژانویه گفت، به دلیل سوءاستفاده ایران از شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» برای مقاصد نظامی دولت آلمان مجوز پرواز این شرکت را لغو کرد.

شرکت «ماهان ایر» از سال 2011 در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته است. این شرکت متهم است که توسط سپاه پاسداران ایران برای اهداف نظامی و فعالیت‌های تروریستی مورد استفاده قرار گرفته است.

مقام ارشد آلمان به خبرگزاری رویترز گفته است که لغو مجوز پروازهای «ماهان ایر» به آلمان به معنای اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران نیست.

در ماه دسامبر 2018 روزنامه آلمانی «بیلد» در گزارشی نوشته بود، دولت آلمان در نظر دارد جلوی فرود خطوط هوایی ماهان ایر در آلمان را بگیرد. روزنامه نوشت دلیل این ممنوعیت سوء استفاده سپاه از این هواپیما برای انتقال اسلحه، و نیروینظامی جنگجو به سوریه و دیگر مناطق است. اما شرکت هواپیمایی ماهان ایر، این اخبار را غیر واقعی توصیف کرد.

پیشتر آمریکا این شرکت هواپیمایی را انتقال جنگجویان و سلاح و مهمات به سوریه ممتهم کرده است. ایالات متحده گفته بود، شرکت «ماهان ایر» در ایجاد درد و رنج شهروندان سوریه به سهیم بوده است.