.
.
.

کاردار ایران به وزارت خارجه آلمان احضار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاردار ایران در آلمان روز یکشنبه 20 ژانویه در ارتباط با ادعاها درباره جاسوسی ایران از این کشور، احضار شد.

رسانه‌های آلمانی، یکشنبه 20 ژانویه 2019، گزارش دادند که وزارت خارجه آلمان این دیپلمات ایرانی را در ارتباط با ادعاها مبنی بر دستگیری یک تبعه آلمانی- افغان به اتهام «جاسوسی برای ایران»، احضار کرده است.

ایران در حال حاضر در آلمان سفیر ندارد و از حدود یک ماه پیش «ماجدی» سفیر ایران در این کشور در پی اجرای قانون بازنشستگی به تهران بازگشته است.

اخیرا گزارش‌هایی از دستگیری یک تبعه آلمانی - افغان که به عنوان مترجم در ارتش آلمان کار می‌کرده منتشر شده است که اتهام او جاسوسی برای ایران اعلام شده است.

این گزارش‌ها در حالی مطرح می‌شود که شب گذشته سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره ادعاهای مطرح‌ شده در این باره، ضمن رد هرگونه ارتباط این فرد ادعایی با جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: «از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام‌زنی‌های امنیتی ناروا و طراحی‌ شده توسط آنانی که به دنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند، تعجب نمی‌کنیم».

این دیپلمات ارشد ایران ادامه داد: «بارها گفته‌ایم روابط کهن و دیرینه ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه اعضای اروپایی برجام، دشمنان و معاندینی دارد که دنبال تیره ‌کردن این روابط هستند».