فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران: به لحاظ اخلاقی دچار عقب‌گرد شده‌ایم

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، این کشور را دچار «افت شدید و عقب گرد اخلاقی» دانست و اعلام کرد که «بداخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی بر بستری از فضای مجازی سوار شده‌اند که باید متوقف شوند».

  «مجید انصاری»، سه‌شنبه 15 ژانویه 2019، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: «مردم ممکن است از عملکرد برخی جریان‌ها انتقاد داشته و خسته شده باشند اما اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی واقعی و اصل عمل را می‌پسندند و انتظارشان از مسئولین این است که امور را اصلاح کنند و اصلاح‌طلبی اصلاح امور و مشکلات است».

  وی با بیان اینکه «مردم اگر دلخوری دارند و ضعفی را در جریان‌های سیاسی می‌دانند به معنای عبور این جریان‌ها و نیاز به جریان سوم باشد» تشریح کرد: «در راس مشکلات، مشکلات اقتصادی، اجتماعی، امنیت روانی جامعه و روابط درست با دنیا قرار دارد».

  وی مردم ایران را «باهوش و تحلیلگر دانست که اگر تلاش مسئولان را ببینند اعتمادشان جلب می‌شود».

  انصاری در خصوص «بزرگ‌ترین چالش انقلاب ایران در دهه پنجم آن»، تصریح کرد: «ما به لحاظ اخلاقی که یکی از پیام‌های مهم اسلام و انقلاب بوده، دچار عقب‌گرد و افت شده‌ایم. اخلاق پایه و اساس هر تمدن و اصلاحی است و این بداخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی که بر بستری از فضای مجازی نیز سوار شده و امواج تهمت، تخریب، یاس‌آفرینی و بداخلاقی‌های مختلف وجود دارد، باید متوقف شود».

  میلیون‌ها دختر و پسر تحصیل‌کرده امکان اشتغال مناسب ندارند

  این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «متاسفانه میلیون‌ها نفر از دختران و پسران تحصیلکرده و توانمند ما به دلیل مشکلات، امکان اشتغال در مکان مناسب با تحصیل و علاقه خود را ندارند».

  وی اضافه کرد: «باید تجربه‌های موفق دنیا و مسیری که دیگران همچون مالزی، اندونزی، چین و کشورهای دیگر رفتند و رشد اقتصادی دو رقمی را طی 10 سال تجربه کردند را کسب کنیم. باید تلاش نماییم که در روابط ما با دنیا آرامش حاکم شود، نباید داوطلبانه با نادانی و بداخلاقی در دام اسرائیل و دشمنان بیافتیم».

  انصاری با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد اعلام کرد که پنج درصد از بودجه عمومی خرج مسائل نظامی می‌شود.

  هم‌اکنون انواع آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، فقر و.... به بخشی از مهم‌ترین معضلات ایران تبدیل شده‌ است.

  افزایش آسیب‌های اجتماعی در کشور

  حسین سراج‌زاده، رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران نیز پیش از این، در سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی ایران که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شده بود با اشاره به افزایش بسیاری از مسائل و آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد که برخی از مسائل اجتماعی مانند از هم گسیختگی خانواده، خودکشی و طلاق بر اساس آمارهای اعلام شده رشد داشته است.

  وی برخی دیگر از مسائل اجتماعی مانند ترافیک و فساد را مزمن و ماندگار شده و جامعه ایران را فاقد شادی دانست.

  سراج‌زاده ادامه داد: «برخی از مسائل اجتماعی هم به مرزهای بحران تبدیل شده و به ابرچالش مبدل گشته است مانند قانون‌گریزی، آلودگی هوا و خشکی سرزمین».

  وی تأکید کرد: «برخی از مسائل و آسیب های اجتماعی نیز به صورت نامتعارف در جامعه ظهور پیدا کرده است؛ مانند آزارهای جنسی که در دبیرستانی در تهران شاهد بودیم یا آزار و اذیت هایی که برای برخی از دختران در استان سیستان و بلوچستان پیش آمد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران