.
.
.

واکنش ظریف به نشست بین‌المللی در باره ایران در لهستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز شنبه 12 ژانویه در واکنش به نشستی که قرار است در باره عملکرد بی ثبات کننده تهران در خاورمیانه در «ورشو» برگزار شود، انتقاد کرده و گفته است، دولت لهستان نمی تواند این «لکه ننگ» را پاک كند.

روز گذشته مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با تلویزیون فاکس نیوز اعلام کرد به زودی در لهستان یک نشست بین المللی در باره ایران و خاورمیانه برگزار می شود.

وزیر خارجه آمریکا گفت:«در این نشست تضمین خواهد شد که جلوی نقش بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه گرفته شود».

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری ضمن انتقاد از دولت لهستان بابت میزبانی از نشستی علیه تهران که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد به زودی در ورشو برگزار می شود، نوشت: «دولت لهستان نمی تواند این لکه ننگ را پاک کند».

وی در پیام خود نوشت: «کسانی که در آخرین نمایش ضدایرانی آمریکا شرکت کردند یا مرده‌اند یا سیاه‌رو شده‌اند و یا هم به حاشیه رانده شدند. ایران قوی‌تر از همیشه است. دولت لهستان نمی‌تواند این "لکه ننگ" را پاک کند».

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به قاهره اعلام کرد که ورشو روزهای سیزدهم و چهاردهم فوریه میزبان نشستی پیرامون بررسی تلاش تهران جهت «بی ثبات کردن منطقه» خواهد بود.

وی اظهار داشت که این نشست برای ارتقای ثبات، امنیت و آزادی در خاورمیانه و با هدف کاهش نفوذ منطقه‌ای ایران برگزار می‌شود.