.
.
.

وزارت خارجه ایران، مسافران را از رفتن به گرجستان منع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه ایران به شهروندان این کشور توصیه کرد با توجه به اخبار مربوط به شیوع آنفلوانزای خوکی در گرجستان به جز در موارد ضروری تا اطلاع ثانوی از سفر به این کشور خودداری کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 12 ژانویه 2019، وزارت امور خارجه ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: «با توجه به اخبار مربوط به شیوع آنفلوآنزای خوکی در گرجستان، به هموطنان که قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه می شود جز در موارد ضروری تا اطلاع ثانوی از سفر به این کشور خودداری کنند.»

منابع رسمی گرجستان روز جمعه تأیید کردند که تاکنون 14 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به آنفلوانزای خوکی جان خود را از دست داده اند.

به دنبال شیوع آنفلوانزای خوکی در گرجستان و تعطیلی مهدهای کودک و مدارس، برخی دانشگاه‌های این کشور نیز برای پیشگیری از شیوع بیماری تعطیل شد.

پایگاه خبری آپسنی، روز جمعه گزارش داد که وزارت آموزش و پرورش گرجستان از برخی دانشگاه‌های این کشور خواست در ارتباط با شیوع آنفلوانزا تا 21 ژانویه تعطیل شوند.

بنا به دستور وزارت آموزش و پرورش گرجستان، دانشگاه دولتی «ایوانه جاواخیشویلی»، دانشگاه دولتی «ایلیا» و دانشگاه دولتی هنر تا 21 ژانویه تعطیل هستند.

گفتنی است اخیرا اخباری درباره دیپورت تعدادی از ایرانیانی که به گرجستان سفر کرده بودند رسانه ای شد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن تایید خبر دیپورت 200 تبعه ایرانی از گرجستان دلیل آن را نداشتن مدارک اولیه برای ورود به این کشور دانست.

قاسمی با اشاره به مذاکرات سفارت ایران در تفلیس با دولت گرجستان برای پیگیری این موضوع، ‌ از دریافت گزارش‌هایی درباره حمل مواد مخدر توسط ایرانیانی که قصد ورود به گرجستان داشته اند، خبر داد.