.
.
.

رئیس ستاد اقامه نماز ایران: برخی خبرنگارها باید تکه تکه شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس ستاد اقامه نماز ایران با اشاره به ویژگی هایی که خبر و خبرنگار باید داشته باشند، افرادی که با اشاعه‌ی خبر رعب آور مردم و جامعه را به هم می ریزند، سزاوار تکه تکه شدن دانست.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سه شنبه 18 دی، در نشستی با اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد محسن قرائتی گفت: افرادی که با اشاعه‌ی خبر رعب آور مردم و جامعه را به هم می ریزند، باید تکه تکه کرد. در همه‌ی ادیان آسمانی برای کسانی که آرامش را از مردم می گیرند و ترس ایجاد می کنند، چنین مجازاتی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه به آیاتی که باید سرلوحه‌ی فعالیت خبرنگاران باشد، اشاره و بیان کرد: خداوند به کسانی که حقیقت را نمی نویسند، برای اینکه از این راه نان درآورند، سرنوشت دردناک آماده می کند‌.

قرائتی افزود: خبرنگار باید حرف را از انسان عادل بپرسد؛ چرا که روی حرف انسان فاسق نمی شود حساب کرد.

وی در بخشی دیگر از صحبت هایش به کوتاه گویی و موازی کاری تاکید و بیان کرد: روزنامه نگار باید حرف مفید بزند. خبر باید کارشناسی شود و به اهل استنباط سپرده شود. یک آیه قرآنی هست که نشان می دهد سرعت در خبر اهمیت دارد.

قرائتی به سلامت خبر و غیبت نکردن خبرنگار و اینکه نباید خبر را به هر کسی اطلاع داد نیز اشاره کرد.

گفتنی است به تازگی خبرهایی درباره دریافت مبلغ هنگفت برای یک مراسم سخنرانی توسط محسن قرائتی در فضای مجازی ایران منتشر شده که موضع گیری هایی را از طرف وی در پی داشته است.