.
.
.

کارگران آرژانتین و بولیوی از کارگران فولاد اهواز و نیشکر هفت‌تپه حمایت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کارگران فولاد آرژانتین و کارگران معدن بولیوی در بیانیه‌ای حمایت خود را از کارگران نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد اهواز اعلام کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، شنبه 5ژانویه 2019 کارگران فولاد آرژانتین و کارگران معدن بولیوی در بیانیه‌ای مشترک، از کارگران گروه ملی فولاد اهواز و مجتمع نیشکر هفت‌تپه اعلام حمایت کردند.

در این بیانیه مشترک، ضمن بیان اینکه خواسته‌ی کارگران، پرداخت معوقات و خلع ید از بخش خصوصی است و بایستی به این مطالبات پاسخ مثبت داده شود، آمده است: «هنوز هفت نفر از کارگران فولاد اهواز در بازداشت هستند و امیدواریم این کارگران به زودی آزاد شوند».

این بیانیه توسط کارگران شرکت فولاد ارسلور میتال، کارگران شرکت فولاد ترنیوم- سیدرار - سانتا نیکلاس آرژانتین و گروهی از کارگران معدن از شهر هوانونی بولیوی امضا شده است.

گفتنی است، کارگران شرکت فولاد اهواز به دلیل تعطیلی خطوط تولید این کارخانه، خصوصی سازی و پرداخت نشدن حقوق و معوقاتشان تجمعات اعتراضی روبروی استانداری، دفتر امام جمعه و نماینده مجلس خبرگان برگزار کردند که پس از گذشت بیش از سی روز، این تجمعات توسط نیروهای امنیتی متوقف شد. امروز نیز یکی دیگر از کارگران معترض فولاد اهواز که خواهان آزادی همکارانش بود به نام محمدرضا نعمت پور در منزل شخصی اش دستگیر شد و هم اکنون شمار کارگران در بازداشت به هشت نفر رسید.