.
.
.

نائب رئیس مجلس ایران به نامه اسماعیل بخشی واکنش نشان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نائب رئیس مجلس ایران به پست اینستاگرامی اسماعیل بخشی، فعال کارگری که روز جمعه 14 دی ماه 1397 در صفحه خود منتشر و در آن شکنجه های جسمی و روانی ماموران اطلاعات را هنگام بازداشت وی، افشاگر کرده بود، واکنش نشان داد.

علی مطهری، یکشنبه 6 ژانویه، در روزنامه اعتماد نوشت: «نامه آقای اسماعیل بخشی -کارگر نیشکر هفت‌تپه که مدتی در بازداشت بوده- به وزیر اطلاعات باید همه وجدان‌های بیدار و حامیان حقوق شهروندی را هوشیار کرده باشد که موضوع را تا رسیدن به نتیجه روشن دنبال کنند».

وی با اشاره به بیانات بخشی در رابطه با شکنجه های جسمی و روانی و شنود مکالمات تلفنی از وزارت اطلاعات خواست در این باره توضیح دهد و صحت یا عدم صحت این گفته ها را روشن کند.

مطهری هر گونه شکنجه جسمی و روحی برای گرفتن اعتراف و هر گونه شنود و استراق سمع را در فصل سوم قانون اساسی ایران ممنوع دانست.

نائب رئیس مجلس ایران اعلام کرد در صورت صحت داشتن حرف های اسماعیل بخشی در اسرع وقت مجرمان باید مجازات شوند و وزیر اطلاعات باید پاسخ قانع‌کننده بدهد. در غیر این صورت مجلس وظیفه دارد که از مظلوم و حقوق شهروندی دفاع کند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس، اقدام ماموران اطلاعات را مایه شرمساری دانست و از نیروهایی که خیال می‌کنند برای حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران از هر وسیله‌ای می‌توان استفاده کرد به شدت انتقاد کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که حقیقت ماجرا هر چه زودتر به اطلاع مردم برسد و اقدام لازم انجام شود.

گفتنی است اسماعیل بخشی فعال کارگری شرکت نیشکر هفت تپه در جریان تجمعات این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و معوقات دستگیر و به مدت دو ماه در بازداشت به سر برد. وی پس از آزادی با انتشار یک پست اینستاگرامی از شکنجه شدید خود توسط نیروهای اطلاعاتی پرده برداشت. اقدامی که پیش از آن توسط دادگستری خوزستان تکذیب شده بود