.
.
.

دولت ایران حذف 4 صفر از واحد پول ملی را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در نشستی که به دعوت فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، از ارائه لایحه حذف چهار صفر از پول ملی ایران به دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسایم، همتی در این جلسه که یکشنبه 6 ژانویه برگزار شد، سیاست‌های پولی و ارزی دولت را تشریح کرد.

در این جلسه همتی اعلام کرد که لایحه حذف چهار صفر از پول ملی روز گذشته از سوی بانک مرکزی تقدیم دولت شده‌است و امیدوارم هر چه سریع‌تر این مهم به نتیجه برسد.

حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، نیز روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: «به گفته همتی نقدینگی سرگردان نداریم، هدایت نقدینگی معنا ندارد، نقدینگی 1700 هزار میلیارد 30 درصد قدرت خود را به دلیل تورم از دست داده‌است، به همین دلیل در نظر دارند 4 صفر را از پول حذف کنند، که باید هر چه زودتر این تصمیم گرفته و انجام شود، حذف 4 صفر به این معنا است که به جای 10 هزار تومان گفته شود 10 تومان».

واحد پول ملی ایران در ماه‌های اخیر، بخش اعظم ارزش خود را از دست داد. در حالی که ارزش هر دلار آمریکا سال گذشته 3400 تومان بود، در ماه‌های گذشته هر دلار به نزدیک 20 هزار تومان رسید. البته اجرای سیاست‌هایی از سوی دولت باعث شد که فعالا ارزش هر دلار آمریکا حدود 10 هزار تومان ایران باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم