.
.
.

هواپیماهای مسافربری ایران، هواپیماهایی که احتمالا سالم به مقصد نمی‌رسند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه سریال سوانح هوایی در ناوگان هواپیمایی فرسوده ایران، یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی «آتا» در فرودگاه بین‌المللی «شهید مدنی» تبریز دچار سانحه شد و سه لاستیک آن پیش از فرود ترکیدند.

رسانه‌های ایران به نقل از مصطفی صفایی، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گزارش کردند که ساعت 21 و 10 دقیقه روز پنج‌شنبه 3 ژانویه 2018 سه لاستیک هواپیمای مسیر مشهد به تبریز پیش از فرود همزمان ترکیدند و این هواپیما ناچار به فرود اضطراری شده و باند فرودگاه برای ساعاتی به روی پروازهای دیگر بسته شد.

صفایی گفت که مشکل فنی چرخ‌های هواپیما پیش از فرود توسط خلبان به فرودگاه اطلاع داده شده بود و همین امر سبب شده تمهیدات ایمنی لازم انجام شده و هواپیما روی باند بتنی فرودگاه فرود آید، بدون اینکه سرنشینان آن دچار حادثه شوند.

به دلیل بسته شدن باند فرودگاه تبریز چند پرواز لغو شده و دیگر پروازها با تاخیر انجام شدند.

این اولین حادثه از نوع خود نیست و با توجه به فرسودگی ناوگان هواپیمایی ایران احتمال تکرار آن نیز دور از ذهن نیست. یکی از مسافران پرواز شرکت هواپیمایی آتا در تماس تلفنی با العربیةنت گفت: «هیچ مسافری دچار حادثه نشد و همه به سلامت به زمین نشستند ولی ترسی که در آن لحظات تجربه کردیم، را احتمالا کسی تا آخر عمر از یاد نخواهد برد. اینکه چه کسی مقصر است، خیلی سوال مهم نیست ولی سوال مهم‌تر این است که تا چه زمانی مردم باید تاوان ماجراجویی مقصران و کسانی که تحریم‌ها را برای کشور به ارمغان آورده‌اند، بپردازند. اوضاع ما طوری شده است که وقتی سوار هواپیما می‌شویم، مقصد را می‌دانیم اما به اینکه آیا به مقصد برسیم، اطمینان نداریم.»

میانگین عمر هواپیماهای مورد استفاده در ایران در حال حاضر، 20 سال است و به گفته کارشناسان، ایران برای نوسازی ناوگان خود به 400 هواپیمای جدید نیاز دارد. از 250 فروند هواپیمای مسافری کشور در حال حاضر بیش از 100 هواپیما از رده خارج‌ شده‌ است. در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و شروع دور دوم تحریم‌ها، صنعت هوانوردی ایران به شدت آسیب دید و همه قراردادهایی که با شرکت‌های هواپیماسازی منعقد شده بود، لغو شد.

شرکت هواپیماسازی ایرباس در ژوئن 2018 گفت با وجود تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، قرارداد این شرکت با ایران خاتمه یافته است و بعید است که این شرکت بتواند 97 هواپیمای باقی‌مانده را به ایران تحویل دهد.

شرکت بوئینگ، غول هواپیماسازی آمریکا، نیز در همان ماه اعلام کرد که به تحریم‌های ایالات متحده پایبند خواهد بود و با وجود قراردادی که با تهران بسته، هیچ هواپیمایی تحویل ایران نخواهد داد.

در اولین روز سال 2019 نیز مقصود اسعد سامانی دبیر انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی ایران اعلام کرد که تحویل هواپیماهای مسافر بری سوخوی روسیه به ایران منتفی شده است. او در توضیح این ماجرا گفت: «شرکت هواپیمایی ایران ایرتور اخیرا تفاهمنامه خرید 20 فروند هواپیمای سوخو را به امضا رسانده بود و یک ایرلاین داخلی هم پیش‌نویس قرارداد اجاره سه فروند هواپیمای سوخو را منعقد کرده بود اما گویا فعلا به دلیل عدم صدور مجوز اوفک، ورود این هواپیماها مقدور نیست.»