.
.
.

امام جمعه مشهد معتقد است که "بی‌حجابی جوانان را به سمت شهوت می‌برد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز این شهر جامعه ایران را انقلابی دانست که «اگر دچار استحاله شود تبدیل به پایگاه دشمن خواهد شد و اگر بی‌حجابی در ایران حاکم شود نسل دینی بی‌دین شده و جوانان به دنبال شهوت میروند.»

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، جمعه 4 ژانویه، احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد برخی کشورها را متهم به دشمنی کرد و تلاش آنها را در راستای توطئه و نفوذ فرهنگی در ایران دانست.

این عضو مجلس خبرگان رهبری دغدغه‌های معیشتی مردم را راهی برای نفوذ مخالفان در ایران معرفی کرد و از تاثیرگذاری کشورهایی که با ایران دشمنی دارند در مراکز اقتصادی، جوامع و از همه جلوتر، در جریان‌های ارزشی و نیروهای حزب‌اللهی ابراز نگرانی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: «نباید دچار استحاله که جامعه پویای انقلابی ما را به یک جامعه بی‌تفاوت، رفاه‌طلب و عیاش تبدیل می‌کند شویم».

وی تاکید کرد: «اگر جامعه ما خاصیت انقلابی‌اش را از دست داد و دچار استحاله شد تبدیل به پایگاه سلطه استکبار، کفر و دشمن می شود. اگر بی‌حجابی در کشور حاکم شد نسل دینی بی دین می شود و جوانان به دنبال شهوت خواهند بود».

موسی صدر و بی‌حجابی زنان لبنانی و فلسطینی

علم الهدی خاطرنشان کرد: «این روزها در فضای مجازی با عنوان مدارا با جوان‌ها نمادهایی را از بی‌حجابی ترویج و عکس‌هایی از امام موسی صدر در مجلس زن‌های بی‌حجاب نشان می‌دهند. امام موسی صدر به مقتضای سمتش در لبنان باید در همه عرصه‌ها حضور می‌یافت و طبیعی است در جلسات رسمی عده‌ای زن بی‌حجاب هم حضور داشته باشد و امروز می‌گویند امام موسی صدر با زنان بی‌حجاب مدارا می‌کرده و ما هم باید مدارا کنیم. عکس‌های بی‌حجاب دختران مبارز فلسطینی را پخش می‌کنند و می‌گویند ما هم می‌توانیم مانند این‌ها باشیم».

وی با بیان اینکه عده‌ای سعی دارند نشان دهند زنان چادری در ترکیه بی‌عفت هستند گفت: «حتی مجلس رقص زنان باحجاب را تشکیل دادند که بروند با حجاب برقصند، یک عده در داخل ایران نیز دنبال این جریان هستند».

حجاب در ایران در سال 1362 توسط مجلس شورا، با تصویب قانون مجازات اسلامی اجباری شد، بر اساس این قانون برای عدم رعایت حجاب در معابر عمومی، مجازات تعیین شد.

افت شدید حجاب در ایران

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، فرشته روح افزا، مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در مناظره پوشش بانوان ایرانی پس از انقلاب در دانشگاه شهید بهشتی پیش از این با انتقاد از روش‌های اجباری در رعایت حجاب در ایران گفت: «اگر با این روال پیش برویم و با این مدل قدم برداریم قطعا در این زمینه افت خواهیم کرد، چرا که در حال حاضر درباره حجاب با افول روبرو هستیم، اما قطعا این افول بیشتر خواهد شد».

دفتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نیز اخیرا پژوهشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد نظر مردم طی دهه گذشته به شدت درباره حجاب اجباری تغییر کرده است و نیمی از مردم خواهان لغو قانون حجاب اجباری هستند.

زنان ایرانی طی سال‌های اخیر با کمک گرفتن از شبکه‌های مجازی، کمپین‌های مختلفی را برای اعتراض به این قانون اجباری تشکیل داده‌اند. «دختران خیابان انقلاب» که در آن دختران ایرانی با حضور در امکان عمومی و قرار گرفتن بر سطحی بلند، روسری‌های خود را به یک چوب بسته و تکان می‌دادند یکی از نمونه‌های مبارزه با حجاب اجباری بود که شهرت جهانی پیدا کرد.