.
.
.

بازنشستگان در اعتراض به جایگاهشان در بودجه 98 مقابل مجلس ایران تجمع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و لشگری چهارشنبه 12 دی ماه به دلیل بی توجهی دولت به مطالباتشان در تنظیم بودجه سال 98 مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

ویدیوهای منتشر شده از این تجمع در فضای مجازی ایران، نشان می دهد آنها شعار «کارگر، دانشجو، معلم اتحاد اتحاد» و «مجلس به این بی غیرتی، هرگز ندیده ملتی» سر می دادند.

یکی از تجمع کنندگان درباره دلیل حضورش به خبرگزاری ایرنا گفت: «در لایحه بودجه سال 98 کل کشور اعتبارات خاصی برای پرداخت حقوق بازنشستگان پیش بینی نشده است که ما نگران این موضوع هستیم».

وی با بیان این که ما خواهان همسان سازی حقوق بازنشستگان هستیم، افزود: «ما از مجلس می خواهیم که در مورد وضعیت حقوقی بازنشستگان در لایحه بودجه سال 98 کل کشور تجدید نظر شود تا ما بتوانیم به حق و حقوقمان برسیم».

گفتنی است در راستای یکسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 98، دولت مجاز است که برای افزایش و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی کسانی که دریافتی ماهانه آنها کمتر از 20میلیون ریال است، بودجه لازم را اختصاص دهد.

پیش از این خبرگزاری ایلنا گزارش داده بود که جمعی از بازنشستگان در تماس با این خبرگزاری، با انتقاد از سهم پایین همسان‌سازی در لایحه بودجه 98 گفتند: «فقط دو هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشور اختصاص داده‌اند. این در حالی‌ست که بودجه برخی نهادها بسیار بیشتر از سهم بازنشستگان است».

این بازنشستگان با تاکید بر ناکافی بودنِ سهم همسان‌سازی بیان کردند: «همه راه‌ها را پیمودیم؛ از نامه‌نگاری و رایزنی گرفته تا برگزاری تجمع اما دولتی‌ها صدای ما را نشنیدند و بدون توجه به خواسته‌های ما، بودجه 98 را تنظیم کردند».

این بازنشستگان با ایجاد کمپینی در فضای مجازی به ساختارِ لایحه بودجه 98 اعتراض کردند و اعلام نمودند بایستی به قانون و الزامات آن در بودجه‌نویسی توجه شود.