.
.
.

رییس پلیس تهران: 932 تجمع طی 9 ماه اخیر در ایران رخ داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رییس پلیس تهران با بیان اینکه در 9 ماهه گذشته 932 مورد تجمع در ایران رخ داده اعلام کرد «هزار و شش مورد فراخوان به تجمع توسط مخالفان خارج از کشور داده شد که با کنترل نیروی انتظامی این اقدامات به نتیجه‌ای نرسید.»

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، دوشنبه 31 دسامبر، حسین رحیمی در همایش فرماندهان نیروی انتظامی تهران گفت: «9 میلیون و 400 هزار تماس با سامانه فوریت‌های پلیسی 110 در 9 ماهه اخیر برقرار شده است که نسبت به سال گذشته 8 درصد در این زمینه افزایش داشتیم».

رحیمی با بیان اینکه در 9 ماهه گذشته 932 مورد تجمع داشته‌ایم، تصریح کرد: «با درایت و تلاش همکارانم این تجمعات مدیریت شد با اینکه خیلی از این تجمعات برای شهرستان‌های دیگر بود ما حضور داشتیم همچنین فرماندهان را مکلف کردیم که در زمان تجمع‌ها مسئولانی که پاسخگو نبودند را حتی اگر شده از خانه‌هایشان بیرون آورده تا پاسخگوی مردم باشند».

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: «هزار و شش مورد فراخوان توسط مخالفان خارج کشور صورت گرفت که با تلاش همکارانم در نیروی انتظامی بسیاری از این اقدامات ناکام ماند».پرحیمی گفت: «در 9 ماه گذشته یکهزار و 461 باند سازمان یافته که رشد 12 درصدی نسبت به سال گذشته داشته، شناسایی و دستگیر شدند».

رحیمی درباره دستگیری فعالان اقتصادی نیز گفت: «وحید مظلومین، محمد سالم و صدها نفر از افراد دیگری که در نظم اقتصادی کشور اخلال ایجاد کرده بودند دستگیر شدند و همچنین 18 پرونده بزرگ اخلالگران اقتصادی نیز تشکیل شد».

وی ادامه داد: «1656 نفر از فعالان اقتصادی احضار و 275 نفر از این افراد به زندان منتقل شدند».

تظاهرات سراسری مردم ایران که از دی ماه سال 1396 آغاز شد، در مردادماه ۱۳۹۷ بار دیگر تکرار شد. این اعتراضات که به دلیل فشار اقتصادی بر مردم و افزایش نرخ دلار و تورم رخ داد هر بار از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی به شدت سرکوب شد. همچنین گزارش شده که فشار امنیتی و کنترل فعالان مدنی طی ماه‌های اخیر در ایران بیشتر از هر زمان دیگر افزایش پیدا کرده است.