.
.
.

نماینده مجلس ایران: وزیر بهداشت در اعتراض به کاهش بودجه‌ سلامت استعفا داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الیاس حضرتی، نماینده تهران در مجلس شورای ایران از استعفای دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت به دلیل کاهش بودجه سلامت خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، یکشنبه 30 دسامبر، الیاس حضرتی نماینده تهران از استعفای وزیر بهداشت خبر داده و گفته قاضی‌زاده هاشمی چند روزی است که در جلسات هیات دولت شرکت نمی‌کند.

نماینده تهران در توییتر خود نوشته است: «متاسفانه با خبر شدم، دکتر قاضی‌زاده هاشمی در اعتراض به کاهش بودجه‌ سلامت، استعفا داده و چند روزی است در جلسات هیات دولت شرکت نمی‌کند».

وی تاکید کرده است: «وظیفه تمام دلسوزان است که مانع از استعفای ایشان شوند و امیدوارم به‌ زودی وزیر بهداشت دوباره در دولت حاضر شوند».

گفتنی است بودجه وزارت بهداشت ایران برای سال آینده 36 هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران درباره لزوم افزایش بودجه وزارت متبوعش در جمع رؤسای مناطق و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران گفته بود: «در سطح کلان فقط درخواست ما افزایش بودجه بر اساس افزایش تورم در کشور است که بیش از دو رقمی خواهد بود. از آنجا که احتمال افزایش حقوق‌ها نیز بیش از 10 درصد می‌شود، تقاضای ما تناسب بودجه کلان این بخش در اعتبارات بود».

بر اساس گزارش ایسنا، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت نیز درباره لایحه بودجه 1398 در نشست خبری گفت: «در ابتدا باید یک سوءتفاهم را حل کنم و آن این است که برخی سایت‌ها نوشتند بودجه سال بعد وزارت بهداشت 35هزار میلیارد تومان است، در صورتی که 35هزار میلیارد تومان کل اعتبارات وزارت بهداشت است که از این مبلغ حدود 22هزار میلیارد تومان مربوط به دانشگاه‌هاست که حقوق حدود 460هزار نفر، هزینه امور جاری بهداشت، هزینه امور جاری بیمارستان‌ها و ... را در برمی‌گیرد».