.
.
.

با حکم خامنه‌‌ای صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز یکشنبه 30 دسامبر 2018 با صدور حکمی صادق آملی لاریجانی، رئیس‌ قوه قضائیه را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران صادق آملی لاریجانی با حکم رهبر ایران، به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد و جای سید محمود هاشمی شاهرودی را گرفت. آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران روز دوشنبه 24 دسامبر 2018 در هفتاد سالگی درگذشت.

در حکمی که رهبر ایران برای رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر کرد، آمده: «با توجه به نقش بی‌بدیل مجمع تشخیص مصلحت نظام در اداره و قوام و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی و با عنایت به ارتحال عالم مجاهد آیت الله هاشمی شاهرودی رحمة‌الله‌علیه و ضرورت سامان‌یابی هر چه سریعتر ارکان مجمع، جنابعالی را به ریاست آن مجمع مهم و تأثیرگذار و نیز به عضویت فقهای شورای محترم نگهبان منصوب می‌کنم.»

صادق آملی لاریجانی از 15 آگوست 2009 ریاست قوه قضائیه ایران را بر عهده دارد و از او به عنوان یکی از جانشینان احتمالی علی خامنه‌ای یاد می‌شود. براساس گزارش‌های تایید نشده، با پایان دوره کاری آملی لاریجانی در ماه‌های آینده، سید ابراهیم رئیسی جانشین او در قوه قضائیه خواهد شد.