.
.
.

محسن رضایی: بقایای فرهنگ شاهنشاهی باعث دو حادثه تلخ اخیر در ایران شد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران «بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم» را از «بقایای فرهنگ شاهنشاهی» دانست و اعلام کرد که این فرهنگ باعث به وجود آمدن دو حادثه ناگوار اخیر در ایران شد.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جمعه 28 دسامبر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در پست جدید اینستاگرام خود که حاوی دو تصویر اتوبوس و کلاس درس سوخته بود، به دو حادثه ناگوار روزهای اخیر در ایران، یعنی آتش‌سوزی مدرسه اسوه زاهدان و واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اشاره کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما در این پست خود «بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم را از بقایای فرهنگ شاهنشاهی» قلمداد کرد و گفت «نباید گذاشت این روحیه‌ها و رفتارها به اداره ایران برگردد تا باعث رقم خوردن چنین حوادثی شود».

رضایی در اینستاگرامی نوشت: «در گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش درباره آتش سوزی « #دبستاناسوه» #زاهدان آمده است که مکان این مدرسه #بدون مجوز سازمان نوسازی مدارس جابه جا شده بود. در گزارش واژگونی اتوبوس #دانشگاه آزاد هم که در آن 10 نفر کشته و 27 نفر مجروح و در بیمارستان بستری شدند، بازرسان می گویند اتوبوس #معاینه فنی نداشته است. در این باره باید پرسید چرا نظارت دستگاه‌های مربوط آن قدر ضعیف بوده که مدرسه، قبل از دریافت مجوز، تغییر مکان داده است و یا اتوبوس معاینه فنی نشده است؟ اهمال، بی مبالاتی و عدم احساس مسؤولیت، خسارات فراوانی در اداره کشور به بار آورده است. بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم از بقایای #فرهنگ_شاهنشاهی است . نباید گذاشت این روحیه‌ها و رفتارها به اداره کشور برگردد.»

گفتنی است که حوادثی از این نوع‌ طی دهه‌های گذشته بارها در مناطق مختلف ایران به وقوه پیوسته است. در یکی از حوادث ذکر شده توسط محسن رضایی، یک مدرسه در زاهدان‌ به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد، 18 دسامبر 2018 دچار آتش‌سوزی شد و در پی آن چهار کودک این مدرسه با 70 درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شدند ولی هر 4 نفر آنها جان باختند.

در حادثه دیگر هم که در 25 دسامبر 2018 روی داد، اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، به دلیل نقص فنی پس از برخورد به دیوار بتونی واژگون شد و در پی آن راننده و تعدادی از دانشجویان که مطابق آخرین آمار اعلام شده 10 نفر هستند، جان خود را از دست دادند.