.
.
.

نگرانی از فرار متخلفان اقتصادی در ایران؛ درخواست ممنوع‌الخروجی رئیس سازمان خصوصی‌سازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای ایران از ارسال نامه بیش از 50نماینده به رئیس قوه قضائیه برای ممنوع‌الخروجی رئیس سازمان خصوصی‌سازی خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دوشنبه 24 دسامبر احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای ایران در صفحه شخصی خود از نامه تعدادی از نمایندگان مجلس به رئیس قوه قضائیه برای ممنوع‌الخروجی رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران خبر داد و افزود که این نامه را بیش از 50 نفر از نمایندگان امضا کرده‌اند.

نمایندگان با اشاره به پایان مدیریت عبدالله پوری‌حسینی در سازمان خصوصی‌سازی و تشکیل پرونده اتهامی وی در خصوص اهمال منجر به تضییع اموال عمومی و گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات در خصوص برخی تخلفات خصوصی‌سازی چنین درخواستی را از رئیس قوه قضائیه مطرح کردند.

در روزهای اخیر اخبار غیررسمی مبنی بر اینکه میرعلی اشرف عبدالله‌‌پوری حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی در حال برکناری است و حتی ممنوع‌الخروج شده، نیز شنیده می‌شود.

احمد مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس در این باره به خانه ملت خبر داد که وزیر امور اقتصادی و دارایی قول برکناری پوری‌حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی را داده چرا که تخلفات زیادی در واگذاری‌ها توسط این سازمان رخ داده است. روز گذشته 55 نماینده مجلس شورای ایران در نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه خواستار تشکیل شعبه ویژه‌ای با نظارت رئیس قوه قضائیه برای بررسی پرونده‌های مربوط به سازمان خصوصی‌سازی و همچنین اتخاذ تدابیر قضایی لازم جهت رسیدگی به اتهامات متهمان در پرونده‌ها شده بودند.

رییس سازمان خصوصی‌سازی پیش از این وجود هرگونه تخلف در سازمان متبوعش را رد کرد و گفت: «این سازمان از هر گونه نظارت استقبال می‌کند و با اطمینان اعلام می‌کنم که در روند واگذاری‌ها حتی یک مورد تخلف و فساد هم صورت نگرفته است.»